Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.10.2018 14:06 Publikacja: 28.10.2018 07:50
Foto: Adobe Stock
Wywołujący kontrowersje zapis znalazł się w nowelizacji kodeksu wykroczeń. Deklarowany cel to walka z bezdomnością. Jak wyegzekwować zakaz? Dzięki systemowi noclegowni, w których osoby bezdomne mają przebywać nocą. Przygotowano w nich 19 tys. miejsc. Wprowadzona właśnie poprawka do kodeksu stanowi, że policjant ma formalnie wzywać bezdomnego do opuszczenia przestrzeni publicznej. Jeśli bezdomny trzykrotnie w ciągu 90 dni nie podporządkuje się wezwaniu i nastąpi to czwarty raz, będzie wszczynane wobec niego postępowanie wykroczeniowe, które może się zakończyć orzekaną przez sąd karą prac społecznych lub aresztu - jeśli odmówi wykonania tych prac.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Na krótko przed zaprzysiężeniem Karola Nawrockiego trzeba postawić sobie pytanie, czy system polskiego prawa jes...
Dziękując Adamowi Bodnarowi za pracę na stanowisku ministra Donald Tusk wspomniał o jego, w domyśle przesadnej,...
W dobie AI, pracy zdalnej i life-long learning wymóg odpłatności za staż prowokuje wiele pytań. Zwykły, ustawowy...
Ostatnie poczynania Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące pieniędzy na dzieci, to nie tyle strzał w stopę, co u...
Coś jest mocno nie tak z systemem poboru tzw. składki zdrowotnej. Może powinniśmy poddać ją remontowi? A nawet s...
Wspiera edukację, lokalne społeczności oraz pracowników w ich trudnych życiowych momentach. Od 35 lat duński holding VKR – właściciel marek VELUX oraz spółek siostrzanych konsekwentnie pokazuje, że kapitał społeczny jest tak samo ważny jak kapitał finansowy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas