Reklama
Rozwiń

Niedzielny strzał w stopę

PiS prze do uchwalenia zakazu handlu w niedzielę mimo sprzeciwu społecznego i niezadowolenia partnerów społecznych. Lekcja węgierska niczego go nie nauczyła.

Aktualizacja: 23.11.2017 21:02 Publikacja: 23.11.2017 21:00

Niedzielny strzał w stopę

Foto: 123RF

Polski projekt powstaje w bólach, jednak prawdopodobnie w tym tygodniu przejdzie przez Sejm. Zakaz – na razie w formie ograniczonej do dwóch niedziel miesięcznie – zacznie obowiązywać od marca 2018 r., pełny od stycznia 2020 r.

W ostatnich latach tylko Węgry zdecydowały się na wprowadzenie podobnych przepisów. Po roku rządzący w popłochu uchylali prawo, które i tak upadłoby w wyniku referendum. Okazało się, że małe sklepy, które w niedzielę mogły pracować, wcale nie zyskały. Przeciwnie, tempo ich znikania z rynku przyspieszyło. Duże sieci wydłużyły bowiem godziny pracy, aby klienci mogli w tygodniu zaopatrzyć się na niedzielę.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Opinie Ekonomiczne
Ukraina po 3,5 roku wojny: wiatr wieje w oczy, pomoc wygasa, a planu B brak
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Panika nad wyschniętą kałużą
Opinie Ekonomiczne
ArcelorMittal odpowiada Instratowi
Opinie Ekonomiczne
Jak zasypać Rów Mariański deficytu finansów publicznych w Polsce
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Cud zielonej wyspy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama