Na 17 września zaplanowano premierę „Korsarza”, która nie odbyła się w marcu. Ten klasyczny balet przygotował z warszawskim zespołem francuski choreograf, dyrektor Wiener Staatsballett, Manuel Legris.

8 października będzie można obejrzeć operę „Werther” skomponowaną przez Julesa Masseneta na kanwie powieści Goethego. Premiera inscenizacji Willy’ego Deckera miała odbyć się w maju. W pierwszych dwóch spektaklach „Wedrthera” w roli tytułowej wystąpi Piotr Beczała.

Pozostałe planowane premiery nowego sezonu:

„Cardillac” Paula Hindemitha (15.01.2021) – nigdy nie wystawiana w Polsce opera w oryginale rozgrywająca się we Francji za czasów Ludwika XVI. Reżyseruje Mariusz Treliński, partię złotnika Cardillaca zaśpiewa Tomasz Konieczny, który w Operze Narodowej wystąpi także w październiku jako Janusz w „Halce” i w listopadzie jako baron Scarpia w „Tosce”.

„Fidelio” Ludwiga van Beethovena (26.03.2021) – koprodukcja z Operą Królewską w Kopenhadze, spektakl reżyseruje jej dyrektor artystyczny John Fulljames,

„Mayerling” – balet jednego z najwybitniejszych choreografów XX wieku, Kennetha MacMillana nawiązuje do tragicznych wydarzeń w zamku Mayerling, gdzie popełnił samobójstwo arcyksiążę Rudolf, syn cesarza Franciszka Józefa.

„Cyganeria” Giacomo Pucciniego (17.06.2021) – do pracy w Operze Narodowej wraca reżyserka Barbara Wysocka. Muzycznie spektakl przygotuje – podobnie jak premiery „Fidelia” i „Mayerlinga”– Patrick Fournillier.

Z atrakcji muzycznych warto wymienić koncerty Jakuba Józefa Orlińskiego (wrzesień), Piotra Beczały (luty 2021) i „Krzysztof Penderecki in memoriam” (listopad). Jak co roku zaplanowano „Preludia premierowe”, będą prowadzone zajęcia edukacyjne, a Galeria Opera rozpocznie działalność nieotwartą z powodu pandemii wystawą rzeźb Barbary Falender. Ponadto w repertuarze znajdzie się 16 tytułów operowych i baletowych.

15 czerwca rozpoczyna się sprzedaż biletów na spektakle do 31 grudnia 2020, Od 1 października – sprzedaż abonamentów na spektakle w repertuarze od 1 stycznia 2021, a  od 19 października – sprzedaż biletów na spektakle w repertuarze od 1 stycznia 2021.

Autopromocja
Od 29.10 w "Rzeczpospolitej" i "Parkiecie"

Wszystko o zrównoważonym rozwoju i pozafinansowym raportowaniu spółek

Sprawdź szczegóły