W czasie spotkania z dziennikarzami Pieskow był pytany, czy Kreml rozważy wprowadzenie grzywien dla osób, które nie chcą zaszczepią się na COVID-19. Grzywny dla niezaszczepionych seniorów zapowiedział już rząd w Atenach, z kolei w Austrii od 1 lutego na grzywnę w wysokości 3,6 tys. euro będzie narażony każdy dorosły obywatel kraju, który nie zaszczepi się przeciw COVID-19. Alternatywą dla grzywny będą cztery miesiące więzienia.

Czytaj więcej

Grecja będzie karać grzywnami seniorów, którzy się nie zaszczepią

Grzywna będzie mogła wzrosnąć do 7,2 tys. euro jeśli niezaszczepiona osoba nadal nie zaszczepi się po otrzymaniu dwóch upomnień w tej sprawie od władz.

Ustawę w sprawie grzywien dla niezaszczepionych ma wkrótce przyjąć austriacki parlament.

Pieskow pytany o takie rozwiązanie stwierdził, że władze Rosji "nie dopuszczają, aby takie środki były wykorzystywane w Rosji".

275 193

Tylu chorych na COVID-19 zmarło w Rosji od początku epidemii

W ciągu ostatniej doby w Rosji wykryto 32 648 zakażeń koronawirusem, najmniej od 15 października. Dobowa liczba zgonów chorych na COVID-19 wyniosła 1 229. W Moskwie zmarło 97 osób chorych na COVID-19, a w Sankt Petersburgu - 69. Od początku epidemii w Rosji zmarło 275 193 chorych na COVID-19.