Dzień po tym, gdy liczba zgonów chorych na COVID-19 przekroczyła w Niemczech 100 tysięcy w kraju zmarło 357 chorych na COVID-19. Łącznie, od początku epidemii w kraju tym zmarło 100 476 zakażonych koronawirusem.

100 476

Tylu zakażonych koronawirusem zmarło w Niemczech od początku epidemii

W związku z trudną sytuacją szpitali na południu i wschodzie Niemiec siły powietrzne tego kraju zaczną transportować ciężko chorych na COVID-19 do szpitali w mniej dotkniętych obecną falą epidemii regionów kraju.

Czytaj więcej

Niemcy: Rekordowa liczba zakażeń. Armia przewozi chorych między szpitalami

W piątek pacjenci z miasteczka Memmingen zostaną przewiezieni, drogą lotniczą, do Monastyru, na północy Niemiec. Siły powietrzne po raz pierwszy wykorzystają samolot określony jako "latający oddział intensywnej opieki medycznej", na pokładzie którego znajduje się sześć łóżek dla pacjentów wymagających intensywnej opieki medycznej. Samolot jest przeznaczony do przewożenia ciężko chorych pacjentów. 

Wskaźnik zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Niemczech osiągnął rekordowy poziom - w ciągu 7 dni w kraju wykryto 438,2 zakażenia koronawirusem na każde 100 tysięcy mieszkańców kraju.