Dom Steppingstone ma 4 poziomy, na których znajduje się 6 sypialni, 5 łazienek, 5 toalet, duża kuchnia połączona z jadalnia i salonem, jeszcze większy salon, pokój do zabaw, bar sportowy z telewizorami i ogromny basen z sauną, jacuzzi, przebieralnią i siłownią. Do tego są dwa garaże i duża pracownia.

Na dachu domu jest lądowisko dla helikopterów, a w ogrodzie pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej. Dom częściowo pokryty jest trawnikiem, który rośnie na dachu.

Dom jest wyposażony we wszystkie nowinki technologiczne, w tym nowoczesną klimatyzację, która dba nie tylko o temperaturę, ale także odpowiednią wilgotność powietrza, drzwi wejściowe na dotyk i z czytnikiem linii papilarnych, system monitoringu i komunikacji wewnętrznej, sterowany system oświetlenia wnętrza domu. Budynek ma też własny system monitoringu i ochrony.

Budynek o powierzchni około 1250 metrów kwadratowych, jest jasny i przestronny. Ma duże okna i utrzymany jest raczej w jasnych kolorach.

Cała działka ma powierzchnię ponad 8 tys. metrów kwadratowych.

Obecni właściciele kupili posiadłość w 2007 roku i wraz z architektami zaprojektowali dom, który miał być dla nich domem rodzinnym. Pokoje sypialne miały być przytulne a część wspólna duża i przestronna.