Riffhams Chase w hrabstwie Essex zostało wystawione na sprzedaż za 2,15 mln funtów, czyli około 10,6 mln złotych.

Posiadłość znajduje się we wsi Little Baddow, 55 km na północny wschód od Londynu. To jedna z najstarszych posiadłości w Anglii. W pierwszym angielskim katastrze The Domesday book, sporządzonym w 1086 roku widnieje pod nazwą "fief of Richeham" i według wszelkiego prawdopodobieństwa należała do Godwina, earla Wessexu – jednego z najpotężniejszych earlów w Anglii pod duńskim panowaniem, a także ojca króla Anglii Harolda II oraz Edyty, żony króla Anglii Edwarda Wyznawcy. Dokumenty pozwalają ze 100-procentową pewnością prześledzić kto był właścicielem posiadłości aż do 1422 roku, kiedy to mieszkał tam Thomas Coggeshall - członek parlamentu i szeryf hrabstwa Essex.

Obecny dwór to kompilacja rożnych stylów. Najstarsza część budynku pochodzi z XVI wieku, ale ma też dobudówki z XVII i XVIII wieku. W budynku zachowano większość oryginalnych elementów zdobniczych takich jak drewniane beli stropowe, oryginalne i wciąż działające kominki z kamiennymi obramowaniami. W sumie dom ma trzy kondygnacje i powierzchnie mieszkalną ponad 6800 metrów kwadratowych. Do dyspozycji właścicieli jest duża kuchnia, łazienka, salon oraz jadalnia na parterze oraz siedem sypialni na kolejnych piętrach a także 3 łazienki, dwa salony na pierwszym piętrze i niewielkie biuro z wejściem do głównej sypialni i dodatkowa klatką schodową z wyjściem na zewnątrz.

Dom został gruntownie wyremontowany i ma nowoczesną kuchnię oraz łazienki, a także dobudowaną oranżerię i basen w zadbanym ogrodzie a także profesjonalny kort tenisowy.

Na terenie posiadłości jest też kilka budynków gospodarczych w których przechowywane są narzędzia ogrodnicze. Cała działka ma powierzchnię ponad siedmiu hektarów, z których większość stanowią łąki i las.