Nowy etap osiedla spółki Skanska to sześć dwupiętrowych budynków z 83 mieszkaniami o powierzchni od 25 do 127 mkw. Deweloper zaplanował także trzy lokale usługowe – do jednego z nich przynależy ogród. Projekt powstał w pracowni architektonicznej BBGK Architekci.

Mieszkania na osiedlu Jaśminowy Mokotów zostaną wyposażone w system Appartme by Skanska. – Pozwala on obniżyć koszty utrzymania nieruchomości. To system automatyki mieszkaniowej, który w podstawowym modelu umożliwia szybkie wyłączenie oświetlenia i zasilania gniazd elektrycznych w całym mieszkaniu (z wyjątkiem tych, do których podłączona jest lodówka czy router internetowy) oraz ogrzewania – tłumaczą przedstawiciele dewelopera. - Dzięki temu mieszkańcy w wygodny sposób mogą zmniejszyć ogrzewanie przy wychodzeniu z domu lub odłączyć zapomniane ładowarki do urządzeń elektronicznych.

Na terenie inwestycji znajdują się skrzynki rozsączające deszczówkę.

W czwartym etapie osiedla powstaną dwa place zabaw. Deweloper zaplanował także stojaki rowerowe przed budynkami i wieszaki rowerowe przy miejscach parkingowych w garażach.

Budowa będzie zasilana energią ze źródeł odnawialnych.