Rezydencja na Upper East Side na Manhattanie pierwotnie została wystawiona na sprzedaż za 88 mln dolarów jednak długo nie znalazł się nikt chętny na jej nabycie. Luksusowa posiadłość przy East 71st street należała do Epsteina od 1996 roku. Kupił go za 20 mln dolarów od Leslie Wexnera, prezesa L Brands i mentora Epsteina.

To klasyczna, rezydencja miejska zbudowana w latach 30. zeszłego wieku dla Herbert Strausa, syna współzałożyciela sieci Macy's - Isidora Strausa, który wraz z żoną Idą zginął podczas katastrofy Titanica.

Dom ma siedem kondygnacji i powierzchnię około 2600 metrów kwadratowych. Z okien widać Central Park i nowy właściciel ma gwarancję, że się to nie zmieni. Z planu zabudowy tej części Nowego Jorku wynika, że żaden nowy budynek nie może zostać w zniesiony w tej części dzielnicy Lenox Hill.

Pieniądze ze sprzedaży domu zasilą fundusz Epstein Victims' Compensation Program - fundusz, z którego zostaną wypłonione odszkodowania ofiarom Jeffreya Epsteina, który został skazany za przestępstwa seksualne. W sierpniu 2019 roku milioner popełnił samobójstwo w więzieniu na Manhattanie.

Dwa dni przed śmiercią spisał testament, w którym przekazał cały swój majątek wyceniony na 577 mln dolarów na fundusz powierniczy. Nie wskazał jednak bezpośredniego spadkobiercy.

Nowojorska willa to nie jedyna nieruchomość z majątku Epsteina, która idzie pod młotek. Na sprzedaż są także: domy w Paryżu, Nowym Meksyku i na Florydzie. Ten ostatni już został sprzedany a nowy właściciel zapowiedział, że zrówna go z ziemią. Na sprzedaż wciąż jest luksusowa wyspa Little St. James położona w archipelagu Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, gdzie odbywały się huczne imprezy i gdzie Epstein zwoził nieletnie dziewczyny oferując się jaki "prezenty" dla swoich wpływowych przyjaciół.