Deweloper zaplanował 53 apartamenty. Inwestycja powstanie przy ulicy Czarodziejskiej i Tynieckiej, w pobliżu Bulwarów Wiślanych. - Niskie, kameralne apartamentowce będą wkomponowane w zieleń Parku Dębnickiego - opisują przedstawiciele dewelopera. - Koncepcja architektoniczna przewiduje wykorzystanie niezadrzewionego i do tej pory niezagospodarowanego obszaru. Pozostała część terenu pozyskanego pod inwestycję powiększy przestrzeń parkową i rekreacyjną - zapewniają.

Echo Investment zaplanował siedem kameralnych trzypiętrowych budynków. W każdym znajdzie się od pięciu do 11 apartamentów o powierzchniach od 70 do 200 mkw. Łącznie w inwestycji realizowanej przez Echo Investment powstaną 53 apartamenty oraz dwa garaże podziemne.

Projekt architektoniczny przygotowuje krakowska pracownia GPP Grupa Projektowa. Prace budowlane rozpoczną się jesienią tego roku. Ceny mieszkań nie są jeszcze ustalone.

Jak podkreśla deweloper, największym atutem inwestycji jest lokalizacja. - Mieszkania powstaną w pięknym parku, tuż przy Bulwarach Wiślanych, w otoczeniu zabytków i atrakcji turystycznych. Tutaj historia i tradycja spotykają się z nowoczesnością - opisują przedstawiciele spółki Echo Investment. - Takie usytuowanie nieruchomości zapewni mieszkańcom dostęp do obiektów rekreacyjnych: kortów tenisowych, licznych tras biegowych, rowerowych, do jazdy na rolkach, a także do toru kajakowego - dodają.

Deweloper podkreśla też, że mieszkańcy apartamentów na Dębnikach będą mogli się również cieszyć pięknym widokiem na najbardziej znane zabytki Krakowa - Wawel, Kopiec Kościuszki, czy Klasztor Sióstr Norbertanek. - Wyjątkowość i charakter miejsca uzupełnia pobliski stary Rynek Dębnicki, gdzie codziennie odbywa się lokalny targ, na którym można kupić ekologiczne warzywa i owoce - zachęca deweloper.

Stare Dębniki to obszar Krakowa wchodzący w skład Dzielnicy VIII Dębniki, położony na prawym, południowym brzegu Wisły. - Od lat uważany jest za prestiżową lokalizację przyciągającą nowych mieszkańców niepowtarzalnym klimatem i dużą ilością terenów zielonych - opisują przedstawiciele firmy Echo Investment. - Historycznie Dębniki związane są z miastem od XIII wieku. Obecnie stanowią VIII dzielnicę Krakowa, na terenach której zachowały się liczne zabytki, takie jak eklektyczna rezydencja – Pałac Lasockich – wybudowana na obrzeżach jednego z najbardziej malowniczych miejskich terenów zielonych – Parku Dębnickiego. Ważnym punktem na mapie Dębnik jest także modernistyczny Kościół zgromadzenia Salezjanów. To w nim, 3 listopada 1946 r., swoją pierwszą mszę prymicyjną odprawił Karol Wojtyła.

Przy Rynku Dębnickim zachował się także dom należący kiedyś do Alfreda Dauna, znanego rzeźbiarza, twórcy między innymi pomnika Lilly Wenedy, znajdującego się na Plantach czy alegorii Muzyki, Opery i Operetki na elewacji Teatru Słowackiego w Krakowie.

Na terenie Dzielnicy VIII znajdują się także historyczne i popularne turystycznie miejsca takie jak: Zalew Zakrzówek, Skałki Twardowskiego, czy Tyniec wraz z zabytkowym Klasztorem Benedyktynów.