Dzięki nowej inwestycji powierzchnia wynajmowana przez ILS - firmę logistyczną z Grupy Inter Cars - wzrośnie na terenie centrum magazynowego Goodman Sosnowiec Logistics Centre o 65 proc.

Pod klienta ...

Magazyn będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb ILS, a jego przeznaczeniem będzie magazynowanie i dystrybucja części samochodowych na rzecz Inter Cars. Goodman dostarczy powierzchnię magazynową wyposażoną w energooszczędne oświetlenie LED oraz dodatkową powierzchnię biurową. Zakończenie inwestycji planowane jest na I kwartał 2016 r.

- Powiększenie zaplecza logistycznego w Sosnowcu umożliwi nam dalszy rozwój działalności w regionie Górnego Śląska i usprawni logistykę. Zamiast szukać nowej lokalizacji, wybraliśmy firmę Goodman, która dostarczyła idealne rozwiązanie pozwalające na utrzymanie efektywności operacyjnej łańcucha dostaw przy jednoczesnym zwiększaniu skali działalności - wyjaśnia Wojciech Aleksandrowicz, prezes spółki ILS.

Pierwszy magazyn dla ILS, obejmujący 24 760 mkw. powierzchni magazynowej oraz 1 490 mkw. powierzchni biurowej, został oddany do użytku w grudniu 2014 r. Obiekt jest w pełni wyposażony w oświetlenie LED - jest to pierwsza inwestycja Goodman w Polsce, w której zastosowano takie rozwiązanie.

- Wybór centrum logistycznego w Sosnowcu przez ILS jest wypadkową jego strategicznej lokalizacji oraz naszego podejścia do nieruchomości, bazującego na elastyczności, aktywnym zarządzaniu oraz długoterminowej perspektywie posiadania ich w naszym portfelu - mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

Goodman Sosnowiec Logistics Centre - o docelowej powierzchni 66 tys. mkw. - zlokalizowane jest w miejscowości Maczki Bór w odległości 15 km od Sosnowca. Atutem kompleksu jest bezpośrednie połączenie z drogą ekspresową S1, łączącą centrum z autostradami A4 i A1. Park ma także dostęp do transportu publicznego.

... i spekulacyjnie

Poza centrum logistycznym w Sosnowcu Goodman rozwija jeszcze jeden park w województwie śląskim. W Goodman Gliwice Logistics Centre powstaje obecnie pierwszy magazyn, w którym 13 400 mkw. budowane jest spekulacyjnie.

Doradcą zarówno przy pierwszej jak i obecnej transakcji z ILS była firma Colliers International.

- Górny Śląsk jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów w Polsce, zarówno pod względem popytu zgłaszanego przez klientów, jak i powierzchni budowanej przez deweloperów. Przemawia za tym przede wszystkim znakomicie rozwinięta infrastruktura, z czego korzystają przede wszystkim operatorzy logistyczni, tacy jak właśnie ILS - wyjaśnia Małgorzata Zbróg, dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers International.