Po fazie kupowania ziemi giełdowa spółka rusza z budową pierwszego parku magazynowo-przemysłowego w Wiedniu, z własnym systemem fotowoltaicznym. Docelowo w stolicy Austrii powstanie kompleks liczący prawie 54 tys. mkw. przeznaczony dla logistyki miejskiej, e-commerce oraz lekkiej produkcji (w tym motoryzacja). Oddanie inwestycji planowane jest za rok. W pozyskaniu najemców pomogą agencje CBRE i OTTO Immobilien.

- Rynek austriacki, który radzi sobie wyjątkowo dobrze, jest dla nas bardzo ważnym kierunkiem rozwoju. Stanowi istotne uzupełnienie oferty nowoczesnych powierzchni magazynowych, rozwijanej przez nas na rynku niemieckim, traktowanym jako priorytetowy obszar naszej zagranicznej ekspansji. W Austrii jest duży niedobór powierzchni magazynowych, a nowe projekty z reguły bardzo szybko znajdują najemców. Największe zapotrzebowanie mamy przede wszystkim w regionie Wiednia i okolic, co daje nam pełne przekonanie o sukcesie tej inwestycji - skomentował Radosław T. Krochta, prezes MLP Group.

Strategia firmy zakłada trzymanie budowanych i wynajmowanych nieruchomości w portfelu. Na koniec czerwca spółka zarządzała magazynami o powierzchni 1,07 mln mkw., a w banku ziemi ma parcele pod budowę 1,62 mln mkw. MLP Group buduje w Polsce, Niemczech i Austrii oraz uzupełniająco w Rumunii. Na celowniku jest też m.in. Benelux.