Poznań jest kolejną po Krakowie lokalizacją, w której Fundusz Mieszkań na Wynajem zamierza w tym roku udostępnić mieszkania najemcom. Ponad 150 nowych lokali gotowych będzie do wynajęcia w IV kwartale 2016 r.

Do tej pory Fundusz Mieszkań na Wynajem oferował 124 mieszkania w Poznaniu przy ul. Saperskiej. Nowa inwestycja znajduje się przy ulicy Czarnieckiego i oferuje 151 lokali o zróżnicowanej powierzchni. Łącznie do końca 2016 roku Fundusz zaoferuje blisko 300 mieszkań w Poznaniu.

W budynku przy ul. Czarnieckiego znajdować się będą 52 lokale jednopokojowe, 67 dwupokojowych oraz 32 trzypokojowe. Dodatkowo, dla najemców firmowych Fundusz udostępni 664 mkw. powierzchni handlowo-usługowej.

- Druga inwestycja w Poznaniu stanowi w szczególności wygodną lokalizację dla studentów. W najbliższym otoczeniu budynku znajduje się aż sześć uczelni wyższych, w większości oddalonych o niespełna 2 km; Akademia Ekonomiczna - Collegium Altum (1,6 km), Uniwersytet Ekonomiczny (1,9 km), Akademia Muzyczna (2 km), Politechnika Poznańska (około 2,1 km), Uniwersytet Medyczny (2,2 km), Uniwersytet Artystyczny (2,5 km). Fundusz wychodzi naprzeciw sytuacji studentów, m.in. umożliwiając im weryfikację finansową poprzez rodziców - mówi Justyna Kwiek, dyrektor ds. komunikacji w spółce BGK Nieruchomości.

Dodaje, że oferta Funduszu jest również dobrą propozycją dla firm szukających mieszkań dla swoich pracowników lub w celu prowadzenia nieuciążliwej działalności gospodarczej.

- Sukces pierwszej inwestycji Funduszu Mieszkań na Wynajem w Poznaniu pokazał nam, że propozycja Funduszu spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony najemców i tym samym odpowiada ona zapotrzebowaniu obecnym na rynku. Kolejna inwestycja jest dobrą propozycją dla ludzi aktywnych oraz rodzin, chcących wynająć nowe mieszkanie o dobrym standardzie, oraz związać się z pewnym, instytucjonalnym najemcą, który zapewni stabilność i bezpieczeństwo umowy - mówi Ryszard Słowiński, prezes zarządu BGK Nieruchomości. - Położenie budynku pozwala zarówno na szybki dojazd do centrum miasta, także komunikacją miejską, oraz sprawne dostanie się do głównej drogi wyjazdowej z miasta - autostrady A2 która oddalona jest o 5 km - dodaje.

Wszystkie lokale, oferowane przez Fundusz Mieszkań na Wynajem, są wykończone „pod klucz" i gotowe do zamieszkania. Mieszkania mają umeblowane i wyposażone w sprzęt AGD kuchnie i łazienki.

- Decydujący się na popisanie umowy z Funduszem mogą również liczyć na jedyny na rynku pakiet w postaci wsparcia zarządcy budynku oraz Centrum Obsługi Klienta w sytuacjach awaryjnych. Dodatkowo, Fundusz Mieszkań na Wynajem gwarantuje stałą wysokość czynszu przez cały czas trwania umowy, jak i jest gwarantem pewności i bezpieczeństwa, ze względu na swój instytucjonalny charakter - dodaje Justyna Kwiek.

Wynająć mieszkanie może każda osoba, która pozytywnie przejdzie procedurę weryfikacji finansowej i spełniać będzie wymogi związane z najmem instytucjonalnym. W celu weryfikacji wystarczy wejść na stronę www.jakusiebie.pl.

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest komercyjnym przedsięwzięciem Banku Gospodarstwa Krajowego. Jest ono realizowane całkowicie na zasadach rynkowych, w oparciu o ustawę o funduszach inwestycyjnych. BGK powołał dwie spółki w celu realizacji jego zamierzeń: TFI BGK SA, które zarządza funduszem i BGK Nieruchomości SA - zarządza portfelem aktywów i inwestycjami funduszu.

Fundusz Mieszkań na Wynajem ma w swojej ofercie mieszkania w Poznaniu, Piasecznie i Gdańsku. Kolejne zaplanowane do oddania lokalizacje to: Kraków, Wrocław, Katowice i Warszawa.