Budynek wypełni kwartał między ul. Kłopotowskiego i Okrzei na stołecznej Pradze-Północ. W ośmiokondygnacyjnym bloku belgijski deweloper – spółka Matexi – zaplanował 120 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach – od 29 do 115 mkw. Na parterze powstaną lokale użytkowe. Będzie też parking podziemny i ogólnodostępny pasaż usługowy.

Budynek zaprojektowała pracownia Pastewka i Strój Architekci.  - Sposób wkomponowania dziedzińca w zabudowę służy zbudowaniu kontrastu między tradycyjnymi, ceglanymi elewacjami ulicznymi a nowoczesną, jasną przestrzenią wewnętrzną – mówi cytowany w komunikacie Sławomir Strój odpowiedzialny za projekt nieruchomości.

Atutem inwestycji jest lokalizacja niedaleko centrum miasta. Miejsce jest bardzo dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami.

Matexi to deweloper o belgijskim rodowodzie. W Polsce firma działa od 2010 roku. Deweloper sprzedał od tego czasu niemal 3 tys. mieszkań w Krakowie i w Warszawie. W banku ziemi ma grunty, na których może powstać ok. 4,3 tys. lokali.