Atal w Chorzowie. Inwestycja lex deweloper

Przy ul. Targowej w Chorzowie deweloper wybuduje trzy kaskadowe budynki. Oprócz mieszkań powstaną także lokale usługowe.

Publikacja: 12.03.2023 12:29

Atal w Chorzowie. Inwestycja lex deweloper

Foto: Mat.prasowe

Działką w Chorzowie Atal włada od 2018 roku. Trzy budynki zajmą niespełna 20 proc. terenu. Poza mieszkaniami deweloper planuje tam funkcje usługowe – np. przedszkole i szkołę.

Inwestycja powstanie na mocy specustawy. Radni Chorzowa podjęli uchwałę lokalizacyjną (13 głosów „za", sześć „przeciw") 9 marca. - A to otwiera nam drogę do zrealizowania inwestycji mieszkaniowej przy ul. Targowej, w sąsiedztwie Parku Śląskiego. Dzięki temu zrujnowany i zaniedbany teren po byłym Ośrodku Postępu Technicznego zostanie zrewitalizowany i zyska nową funkcję – zapowiada deweloper w komunikacie.

- W naszej ocenie zaproponowany sposób zagospodarowania działki przy ul. Targowej jest najlepszym z możliwych dla tego terenu. Funkcja mieszkaniowa z elementami usługowymi, w tym publiczną szkołą podstawową, jest dla Chorzowa korzystną i rozwojową perspektywą – mówi cytowany w komunikacie Mateusz Bromboszcz, wiceprezes spółki Atal.

Dodaje, że wybudowana przez firmę szkoła podstawowa przejdzie na własność samorządu. Według wstępnych założeń w szkole będzie mogło uczyć się ok. 200 uczniów.

Mat.prasowe

- Osiedle wkomponuje się w parkowe sąsiedztwo, z poszanowaniem i zachowaniem jego substancji przyrodniczej. Powierzchnia biologicznie czynna na tym terenie zwiększy się z 43 do 64 proc. – mówi Angelika Kliś, członek zarządu spółki Atal.

Autorem koncepcji jest katowicki architekt Wojciech Wojciechowski wraz z zespołem. Plany zakładają realizację inwestycji na terenie dotychczas zabudowanym i zabetonowanym oraz przywrócenie mu wartości przyrodniczych.- Będzie to możliwe m.in. dzięki strefom zieleni, także w zdegradowanych miejscach. W planach są m.in. łąki kwietne – zapowiada deweloper.

Nieruchomości
Belgijski deweloper kupuje działkę w centrum Ursynowa
Materiał Promocyjny
Naszą siłą jest różnorodność
Nieruchomości
Eiffage debiutuje w Poznaniu. Apartamenty na Jeżycach
Opinie Ekonomiczne
Aneta Gawrońska: Kto obieca więcej mieszkań
Nieruchomości
Obrzeżna na Mokotowie. 565 lokali PRS
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Nieruchomości
Kiedy już można pójść na swoje
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży