Atal w Chorzowie. Inwestycja lex deweloper

Przy ul. Targowej w Chorzowie deweloper wybuduje trzy kaskadowe budynki. Oprócz mieszkań powstaną także lokale usługowe.

Publikacja: 12.03.2023 12:29

Atal w Chorzowie. Inwestycja lex deweloper

Foto: Mat.prasowe

Działką w Chorzowie Atal włada od 2018 roku. Trzy budynki zajmą niespełna 20 proc. terenu. Poza mieszkaniami deweloper planuje tam funkcje usługowe – np. przedszkole i szkołę.

Inwestycja powstanie na mocy specustawy. Radni Chorzowa podjęli uchwałę lokalizacyjną (13 głosów „za", sześć „przeciw") 9 marca. - A to otwiera nam drogę do zrealizowania inwestycji mieszkaniowej przy ul. Targowej, w sąsiedztwie Parku Śląskiego. Dzięki temu zrujnowany i zaniedbany teren po byłym Ośrodku Postępu Technicznego zostanie zrewitalizowany i zyska nową funkcję – zapowiada deweloper w komunikacie.

- W naszej ocenie zaproponowany sposób zagospodarowania działki przy ul. Targowej jest najlepszym z możliwych dla tego terenu. Funkcja mieszkaniowa z elementami usługowymi, w tym publiczną szkołą podstawową, jest dla Chorzowa korzystną i rozwojową perspektywą – mówi cytowany w komunikacie Mateusz Bromboszcz, wiceprezes spółki Atal.

Dodaje, że wybudowana przez firmę szkoła podstawowa przejdzie na własność samorządu. Według wstępnych założeń w szkole będzie mogło uczyć się ok. 200 uczniów.

Mat.prasowe

- Osiedle wkomponuje się w parkowe sąsiedztwo, z poszanowaniem i zachowaniem jego substancji przyrodniczej. Powierzchnia biologicznie czynna na tym terenie zwiększy się z 43 do 64 proc. – mówi Angelika Kliś, członek zarządu spółki Atal.

Autorem koncepcji jest katowicki architekt Wojciech Wojciechowski wraz z zespołem. Plany zakładają realizację inwestycji na terenie dotychczas zabudowanym i zabetonowanym oraz przywrócenie mu wartości przyrodniczych.- Będzie to możliwe m.in. dzięki strefom zieleni, także w zdegradowanych miejscach. W planach są m.in. łąki kwietne – zapowiada deweloper.

Nieruchomości
Belgijski deweloper kupuje działkę w centrum Ursynowa
Nieruchomości
Eiffage debiutuje w Poznaniu. Apartamenty na Jeżycach
Opinie Ekonomiczne
Aneta Gawrońska: Kto obieca więcej mieszkań
Nieruchomości
Obrzeżna na Mokotowie. 565 lokali PRS
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Nieruchomości
Kiedy już można pójść na swoje
Nieruchomości
Własne lokum jak droga na Marsa