Pracownię architektoniczną, która opracuje projekt osiedla, deweloper wyłoni w konkursie. Teren o powierzchni ponad 1 ha tuż przy stacji metra Imielin w Warszawie jest objęty planem zagospodarowania, który dopuszcza w tym miejscu kompleks budynków mieszkaniowo-usługowych. W pobliżu jest pełna infrastruktura miejska.

- Na działce planujemy budowę otwartego osiedla, na którym powstanie ok. 300 mieszkań – mówi cytowana w komunikacie Aleksandra Żuralska, ze spółki GH Development. – Funkcja mieszkaniowa będzie uzupełniona lokalami usługowo- handlowymi.

GH Development rozpoczyna przygotowanie do inwestycji.

Belgijski deweloper na polskim rynku działa od 2018 roku. W 2022 r. firma zakończyła budowę apartamentowca Moxo House na warszawskim Mokotowie. Kupiona od spółki Multikino działka jest ósmą w warszawskim portfolio firmy. Deweloper przygotowuje inwestycje na Bemowie, Białołęce, Bielanach, Pradze-Północ, Ursynowie, Wawrze, we Włochach i na Woli.

Na posiadanych w Warszawie działkach ma powstać ok. 2,5 tys. mieszkań. Deweloper planuje wejście do największych miast regionalnych w Polsce – m.in. do Wrocławia.