White Star Logistics to wspólne przedsięwzięcie White Star Real Estate i Bain Capital Credit. Inwestor rozpoczyna budowę magazynów w Nowym Koniku pod Warszawą. W sumie powstaną cztery budynki o powierzchni ponad 76 tys. mkw. Pierwsza z budowanych hal zaoferuje 21,4 tys. mkw. Deweloper podaje, że minimalny możliwy do utworzenia moduł to ok. 1,4 tys. mkw.

Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Pierwszy etap inwestycji powinien być gotowy na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2023 roku. Oprócz powierzchni magazynowych deweloper zaoferuje też lokale biurowe. Miejscowy plan zagospodarowania terenu dopuszcza w tym miejscu nie tylko magazynowanie, ale i lekką produkcję.

- Jedną z zalet naszej inwestycji jest lokalizacja zaledwie 3 km od nowego węzła autostrady A2 Nowy Konik oraz 4 km na wschód od Warszawy – mówi cytowana w komunikacie Urszula Rasmussen z White Star Real Estate (WSRE).

Dodaje, że firma stawia na ekorozwiązania, które zminimalizują ślad węglowy obiektu. To m.in. panele fotowoltaiczne, systemy pozwalające na ponowne wykorzystanie wody, stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Budynki będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie very good.