Obiekt stanie na ok. 8-hektarowej działce.  - Mszczonów to bardzo popularna lokalizacja – mówi cytowany w komunikacie Michał Stachura, członek zarządu spółki LCube. – Rozmowy dotyczące komercjalizacji obiektu powinniśmy rozpocząć jeszcze w tym roku. Jeśli chodzi o popyt, to rynek wciąż sprzyja magazynom, choć oczywiście cała branża musi się mierzyć z wieloma wyzwaniami, takimi jak zakłócone łańcuchy dostaw materiałów budowlanych czy wzrost kosztów budowy.

Park w Mszczonowie to kolejna duża inwestycja LCube. Deweloper czeka na wydanie decyzji środowiskowej. W podwrocławskiej miejscowości Dobrzykowice ma powstać ok. 60 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie 2022 i 2023 roku.

Firma LCube działalność na rynku komercyjnym rozpoczęła od budowy obiektu w Rzeszowie. W tym mieście deweloper dostarczy ok. 25 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Potem przyszedł czas na Logistic Park Szczecin Goleniów, gdzie rozpoczęła się budowa parku o powierzchni ok. 12 tys. mkw. - Teraz przyszedł czas na większe projekty. Oczywiści, myślimy o kolejnych inwestycjach w całej Polsce – zapowiada Michał Stachura.

Wszystkie obiekty wybudowane przez LCube będą certyfikowane w systemie BREEAM. – Stawiamy na ekologiczne i energooszczędne rozwiązania. Opracowaliśmy już strategię ESG - mówią przedstawiciele dewelopera.