Ghelamco Poland rusza z budową farm fotowoltaicznych o mocy 10 MW, co ma pomóc w osiągnięciu przez dewelopera neutralności klimatycznej za dwa lata. Instalacje powstaną w sześciu lokalizacjach w Opolskiem, za realizację odpowiada Revolt Energy. Produkcja prądu ma ruszyć w przyszłym kwartale.

Pierwszym budynkiem nad Wisłą zasilanym w całości zielonym prądem będzie Warsaw Unit. Dzięki temu emisja CO2 w całym cyklu życia budynku zostanie zredukowana o 53 proc., a zużycie mediów o 70 proc. Celem jest wykorzystywanie czystej energii z własnych źródeł we wszystkich aspektach działalności firmy, także na placach budowy.

Od siedmiu lat spółka kupuje energię z zielonymi certyfikatami, do zasilania swojego polskiego portfela biurowego, ale uznała, że jest to niewystarczające z punktu widzenia celów strategii ESG.

– Innowacyjne projekty wdrażane przez Ghelamco wyznaczają kierunki zrównoważonego rozwoju. Dla naszych najemców ma to olbrzymie znaczenie. Poza czystą energią oferujemy również najemcom platformę analityczną Signal OS, która jest świetnym narzędziem do stałego monitorowania zużycia energii. Firmy, które wdrażają strategie ESG, decydując się na biurowce Ghelamco zyskują gwarancję, że ich działalność może przyczynić się do ograniczenia śladu węglowego – powiedział Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju w Ghelamco Poland.