Chodzi o nigdy nieukończony gmach Centralnego Ośrodka Doskonalenia Kadr i Upowszechniania Postępów w Rolnictwie. Cały teren po Budomelu od 2018 r. należy do spółki Nickel Invest, która jest częścią tej samej grupy kapitałowej, co Nickel Development.

Poznański deweloper w miejscu po Budomelu wybuduje osiedle niskich budynków wielorodzinnych. Prace budowlane rozpoczną się od rozbiórki budynków znajdujących się na terenie działki. Oprócz Budomelu jest tam jeszcze kilka innych mniejszych obiektów.

– Projekt naszego osiedla między ulicami Koszalińską a Suwalską w Poznaniu jest w fazie ostatnich przygotowań do jesiennej premiery. Koncept jest stworzony z myślą o klientach będących na różnym etapie życia: zarówno dla singli i młodych par, jak i rodzin z dziećmi, seniorów oraz dla osób ceniących dostęp do rozległych obszarów leśnych, pobliskich jezior i terenów rekreacyjnych w mieście – mówi cytowana w komunikacie Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży w spółce Nickel Development.

Osiedle trzykondygnacyjnych domów wielorodzinnych (mieszkania od kawalerek po lokale czteropokojowe) powstanie etapami. Pierwsza część - tuż przy wjeździe od strony ul. Koszalińskiej. Deweloper zapowiada także lokale usługowe i pełną osiedlową infrastrukturę.