Logicenters to logistyczne ramię skandynawskiej firmy NREP.  Działalność w Polsce firma rozpoczęła latem tego roku. Zapowiada wprowadzenie na rynek „zrównoważonych obiektów magazynowych o nordyckim charakterze". Do końca tego roku zamierza przeznaczyć na ten cel 250 mln euro. - Aby zrealizować tę wizję, do NREP dołączył Soren Rodian Olsen, który objął stanowisko dyrektora zarządzającego Logicenters w Polsce. Soren ma bogate doświadczenie na polskim rynku nieruchomości zdobyte m.in. w firmie Cushman & Wakefield, gdzie pełnił funkcję dyrektora działu rynków kapitałowych – podaje firma w komunikacie.

Logicenters, wzorem centrów dystrybucyjnych w Szwecji, zamierza wyposażyć wszystkie magazyny m.in. w dachowe panele słoneczne. - Ambicją Logicenters jest, aby w ciągu najbliższych trzech lat polskie portfolio logistyczne wzrosło ze 130 tys. do ok. 1 mln mkw. – podaje firma.

- Udział w tworzeniu platformy Logicenters w Polsce jest dla mnie naprawdę ekscytującą szansą. Ekspansja NREP na polskim rynku nieruchomości koncentruje się na najbardziej atrakcyjnych klasach aktywów logistycznych i mieszkaniowych, a rola lidera polskiego zespołu daje mi szansę na połączenie skandynawskich korzeni z doświadczeniem zawodowym zdobytym do tej pory w Polsce – mówi cytowany w komunikacie Soren Rodian Olsen. - Zainspirowani działaniem Logicenters na rynkach skandynawskich, chcemy dostarczać wysokiej jakości, zrównoważone rozwiązania, spełniające najwyższe oczekiwania naszych najemców – zapowiada.

NREP ekspansję na polskim rynku rozpoczął od inwestycji w ponad 1 tys. nowych mieszkań w centrum Warszawy i od przejęcia i wycofania z giełdy polskiego dewelopera logistycznego, BIK S.A. NREP planuje zainwestować w Polsce 500 milionów euro w logistykę i mieszkania, a do końca roku zatrudnić w polskim biurze zespół 8-10 osób.