Wybudowane przez łódzki Varitex lokale zaoferuje Fundusz Mieszkań na Wynajem. Nowy budynek powstanie na obszarze tzw. Nowego Centrum Łodzi, które, dzięki nowym inwestycjom i rewitalizacji, ma stanowić wizytówkę miasta.

Czynszówka ma nawiązywać do XIX-wiecznej kamienicy, która niegdyś stała w tym miejscu. Atutem jest lokalizacja – niecałe 300 metrów od dworca Łódź Fabryczna i kompleksu kulturalno-edukacyjnego EC1. Do ulicy Piotrkowskiej można dojść w 15 minut.

- Fundusz Mieszkań na Wynajem stawia na atrakcyjne, dobrze skomunikowane lokalizacje. Nasza łódzka inwestycja jest tego najlepszym przykładem. To wyjątkowy projekt także ze względu na jego walor rewitalizacyjny – mówi cytowany w komunikacie Rafał Malik, dyrektor pionu zarządzania nieruchomościami w spółce PFR Nieruchomości. - Powstanie nowoczesny budynek, ale inspirowany architekturą łódzkich kamienic. Będzie to ciekawy, kameralny obiekt z mieszkaniami o podwyższonym standardzie dla wymagających najemców – zapowiada.

Za inwestycję odpowiada firma deweloperska Varitex, która ma na koncie m.in. budowę Filharmonii Łódzkiej czy Muzeum Sztuki MS2 w Manufakturze. Zgodnie z harmonogramem prace budowlane mają ruszyć na początku przyszłego roku. Zakończenie inwestycji jest planowane na III kwartał 2023 roku.

- Wiele naszych inwestycji, szczególnie mieszkaniowych, powstaje w formule „zaprojektuj i wybuduj", która pozwala na bardziej efektywną realizację projektu. A jednocześnie nie tracimy z oczu zakładanego budżetu inwestycji – mówi Marcin Ulacha, prezes spółki Varitex Construction. – Plac budowy jest zlokalizowany w obszarze o dużym znaczeniu historycznym dla miasta, co będzie prawdziwym sprawdzianem umiejętności.

Budynek przy ul. Składowej to druga inwestycja Funduszu Mieszkań na Wynajem w Łodzi. W połowie lipca fundusz udostępnił najemcom 80 mieszkań przy ul. Wspólnej na Bałutach. To wykończone lokale z wyposażonymi łazienkami i umeblowanymi kuchniami ze sprzętem AGD. Mieszkania są oferowane w formule najmu instytucjonalnego.

Fundusz Mieszkań na Wynajem to inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego. Została powołana w 2014 roku w celu stworzenia rynku najmu instytucjonalnego w Polsce. Fundusz dysponuje 2049 mieszkaniami w 17 lokalizacjach w największych polskich miastach, m.in. Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu. Poziom wynajęcia mieszkań sięga 95 proc.