Reklama

Rosyjski miliarder chce sprzedać kosmiczny dom. Zbudował go dla Naomi Campbell

To miał być najnowocześniejszy, najbardziej futurystyczny dom mieszkalny pod Moskwą. Zaprojektowała go znana architektka Zaha Hadid dla rosyjskiego miliardera Władysława Doronina.

Publikacja: 30.11.2019 04:00

Foto: Zaha Hadid Architects

ula

Dom w miejscowości Barwicha - Capital Hill Residence - miał być prywatną rezydencją miliardera, który kilka lat temu spotykał się z modelką Naomi Campbell i zamierzał zamieszkać z nią w nowym domu w lesie pod Moskwą. Związek się jednak rozpadł i Doronin postanowił sprzedać rezydencję. Niestety od 3 lat nie może znaleźć na nią kupca, mimo, że już obniżył cenę do 100 mln dolarów.

To jedyny dom mieszkalny zaprojektowany przez Zahę Hadid. Jego wybudowanie kosztowało miliardera 141 mln dolarów. Miał być prezentem z okazji ślubu dla Naomi Campbell, z którą Doronin spotykał się przez cztery lata.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Nieruchomości
Mieszkanie dla singla, dla pary, dla rodziny. To dobry czas na szukanie lokalu?
Nieruchomości
Popyt na biura nakręcają renegocjacje umów
Nieruchomości
Trójmiasto zdominowało rynek mieszkań premium. Ta część rynku też nie ma lekko
Nieruchomości
Deweloperzy lubią „obwarzanki” i kurorty. A co lubią klienci?
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Nieruchomości
„Pomysły” deweloperów, czyli jak z domu może powstać blok
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama