Notowane na GPW Echo Investment ma nowego strategicznego partnera w joint-veture mającym zrealizować gigantyczny wielofunkcyjny projekt na 6,5-ha działce na stołecznej Woli przy Towarowej 22. 70 proc. udziałów od spółki EPP nabył fundusz AFI Europe. Umowa przewiduje, że Echo Investment, właściciel 30 proc. udziałów w joint-venture, będzie deweloperem całego przedsięwzięcia (potencjał zabudowy to 230 tys. mkw.), ale odkupi grunty pod część mieszkaniową (w tym lokale na wynajem dla platformy Resi 4 Rent), którą będzie realizować na własny rachunek. Szacunkowa wartość parceli pod mieszkaniówkę to 47 mln euro plus VAT.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z Echo Investment przy realizacji tak ważnego, przełomowego projektu w sercu tętniącego życiem centrum Warszawy. Mocno wierzymy w polską gospodarkę, a projekt Towarowa 22 znacząco zwiększy działalność inwestycyjną i obecność AFI Europe w Polsce – skomentował Avi Barzilay, prezes AFI Europe.

– Towarowa 22 to najbardziej atrakcyjny teren inwestycyjny w Warszawie. Cieszymy się z pozyskania renomowanego partnera, z którym stworzymy tu doskonale zorganizowany kwartał miejski. Idea tworzenia „destinations”, miejsc, które przyciągają ludzi, jak pobliskie Browary Warszawskie, doskonale wpisuje się w potrzeby miast i ich społeczności. Jest również atrakcyjna dla najemców biur i sklepów, przyszłych mieszkańców, a także inwestorów – dodał Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

AFI Europe jest deweloperem i właścicielem nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych w Polsce, Czechach, Rumunii, Serbii, Bułgarii i na Łotwie. Nad Wisłą kontroluje kilka biurowców i inwestuje w PRS.