Nowa placówka otrzymała nazwę Paraplex. Mieści się w trzypiętrowym gmachu. Jej celem jest uczyć, a przy okazji bawić. Jest to prawdziwe obserwatorium i zarazem laboratorium high-tech. Umożliwia zwiedzającym oglądanie doświadczeń. Mogą się oni również poddawać testom psychologicznym, symulacjom psychicznym, dzięki którym zrozumieją rozmaite „mechanizmy ułudy" sprawiające, że ludzie „widzą na własne oczy” zjawiska „niezwykłe” i „doznają działania sił nadprzyrodzonych”. Muzeum prezentuje także miejsca nawiedzane przez duchy — na całym świecie, galerię strachu, wampirów i wilkołaków (głównie rodem z Hollywood).

Paraplex wyposażony jest w kamery wideo rejestrujące bez przerwy zachowanie gości, ich reakcję na oglądane obrazy i doznawane wrażenia. Dyrekcja Paraplexu gwarantuje wszystkim zwiedzającym dreszcze. Normalny bilet wstępu kosztuje 24 dolary (dorośli), ulgowy 7 dolarów (dzieci od lat 7 do 11).

Nie jest to jedyne tego rodzaju muzeum w Stanach Zjednoczonych. Pokrewna placówka działa w Portland w stanie Maine. Zorganizował je Loren Coleman. Od 40 lat tropi i kolekcjonuje okazy dziwnych zwierząt. Dotychczas spenetrował Stany Zjednoczone, Kanadę, Meksyk, Wyspy Dziewicze, Szkocję. Zbierał próbki niezwykłej sierści, dziwne odciski stóp, kopyt, łap. Dlatego nazwał swoją placówkę Muzeum Kryptozoologicznym. Coleman ma nadzieję, że przekształci się ona z czasem w światowe centrum kryptozoologii. Tym bardziej, że w zbiorach (zdaniem dyrektora Lorena Colemana) znajdują się okazy Yeti, Sasquatcha (amerykański odpowiednik Yeti z Gór Skalistych), Nessie (potwór z Loch Ness), człowieka-ćmy, rogatego królika oraz mnóstwo trudnych do zidentyfikowania szkieletów. Biblioteka muzealna zawiera 20 tys. tomów poświęconych nienormalnym stworzeniom i zjawiskom. Są wśród nich opracowania autorstwa samego Colemana, na przykład: „Aligatory w miejskiej kanalizacji” czy „Sum gigant”.

W Polsce, miłośnicy paranormalności mają do dyspozycji portale poświęcone tej dziedzinie, między innymi: [link=http://www.paranormalium.pl]www.paranormalium.pl[/link] czy [link=http://anomalium.fora.pl]anomalium.fora.pl[/link].