Na sprzedaż wystawiono pamiątki z całego okresu działalności zespołu, w tym: podpisany pierwszy singiel The Beatles z 1962 roku z piosenką "Love Me Do", który wyceniono na 15-20 tys. funtów, a także okulary Johna Lennona wycenione 30-40 tys. funtów, zegarek marki Cartier z 1966 roku, który należał do Briana Epsteina, menedżera The Beatles - wyceniony na 15-25 tys. funtów, a także szkolny dzienniczek Lennona, szacowany na 5000 funtów, który zawiera szczegóły dotyczące jego złego zachowania jako chłopca i wpisy o pobycie w szkolnej "kozie" - pisze Reuters.

Czytaj także: Sotheby's: Aukcja niezwykłych pamiątek po The Beatles

Na aukcję trafiła także kolekcja zdjęć The Beatles zrobionych przez takich fotografów jak Astrid Kirchherr, Normana Parkinsona, Terry O'Neilla oraz serię plakatów ze zdjęciami Richarda Avedona.

Na sprzedaż wystawiono kilka zestawów autografów wszystkich członków zespołu, żółte zasłony, które wisiały w domu Johna i Cynthii Lennonów w Kenwood (wycenione na 3-5 tys. funtów) a także gitarę należącą do Johna Lennona z jego podpisem na froncie, którą wyceniono na 15 tys. funtów.

W sumie na aukcji znalazły się 63 przedmioty.