Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Aktualizacja: 07.10.2015 23:12 Publikacja: 07.10.2015 22:00
2 zdjęcia
ZobaczFoto: Fotorzepa/Robert Gardziński
Wydawcy na świecie masowo zmieniają swój model biznesowy. Postęp technologiczny sprawił, że dotychczasowy sposób zdobywania informacji za pośrednictwem papierowych gazet już się wyczerpał. Dziś stają się więc producentami multimedialnych treści, dystrybuowanych na wielu platformach – zarówno tradycyjnych, jak i cyfrowych. Tę samą drogę obrała spółka Gremi Business Communication (GBC). Efekty są już widoczne.
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie dzięki nowym technologiom imponują. To wartości, które łatwo można zmierzyć. W nowej Skodzie Superb jest jednak wiele technologii, których nie widać na pierwszy rzut oka, a które podczas jazdy można poczuć.
Czy sześć centymetrów to dużo? W samochodzie to sporo. Nowa Skoda Kodiaq jest większa od poprzedniczki właśnie o te dodatkowe centymetry. Dzięki nim wygospodarowano więcej miejsca dla pasażerów i przestrzeni na bagaże, a bryła dużego SUV-a zyskała na monumentalności.
Michał Szułdrzyński staje na czele „Rzeczpospolitej". Dotychczasowy pierwszy zastępca redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita” i naczelny serwisu rp.pl będzie pełnił funkcję redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. Bogusław Chrabota nie rozstaje się z wydawnictwem, obejmie nowo utworzoną funkcję redaktora naczelnego grupy medialnej, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej”.
Podwrocławski producent filmów ma nowe zlecenia od Netfliksa i rozmawia z Amazonem. Szef polskiej firmy widzi fluktuacje u streamingowych platform. Ważni są klienci tacy, jak Polsat. Jak komentuje spór w rodzinie Zygmunta Solorza?
Około 600 tys. biletów sprzedały kina w Polsce w trakcie dorocznej akcji promocyjnej. Apetyty miały dużo większe. Amerykańskie produkcje pokonały polskie filmy. Zabrakło tytułu na miarę „Zielonej Granicy” i nastrojów sprzed roku.
Reklama DOOH niezwykle szybko dostosowuje się do postępu technologicznego, otoczenia rynkowego i zmieniających się zachowań konsumentów.
Eksport to nasz strategiczny kierunek rozwoju. Tylko w ciągu ostatniego półrocza weszliśmy na dziewięć nowych rynków – mówi Magdalena Miele, prezeska Dr. Miele Cosmed Group S.A.
Wydarzenia ostatnich tygodni mogą być dobrym pretekstem do głębszej dyskusji na temat rynku ubezpieczeniowego w Polsce. Aby mógł on właściwie funkcjonować, potrzebne są też właściwe regulacje.
Szefowie towarzystw ubezpieczeniowych chcą zachęcać Polaków do ubezpieczania się, bo ciągle robimy to wyraźnie rzadziej niż większość mieszkańców Europy.
Eksperci Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie o lokalnym rozwoju firmy – zrównoważonym i biznesowym. Rozmowa z Katarzyną Borucką, dyrektorką ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju, Rafałem Palczakiem, dyrektorem handlowym, i Kseniją Todic, dyrektorką łańcucha dostaw.
Odpowiedź ubezpieczycieli na rosnący popyt na polisy zdrowotne i związane z nim coraz dłuższe kolejki, także przed prywatnymi gabinetami, mogą dać najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym sztuczna inteligencja.
Starają się łączyć zawodowe wyzwania z prywatnym życiem i świetnie realizują się jako kobiety aktywne. Poszukują pracy, w której nie zostaną zamknięte na lata w jednej, określonej funkcji. Dlatego szukają firm nowoczesnych i otwartych na świat, doceniających różnorodność. Poznajcie kobiety polskiej spółki Bacteromic, która walczy z problemem antybiotykooporności.
ECO CLEAN ENERGY S.A. to lider i ekspert w dziedzinie zielonej energii. Nasza misja to realizacja zrównoważonej i odpowiedzialnej wobec społeczeństwa i środowiska naturalnego gospodarki odpadami. Nasze instalacje spełniające wymogi dyrektywy BAT są przykładem innowacyjnej i energooszczędnej technologii, która przekształca odpady w cenną energię cieplną i elektryczną w sposób przyjazny dla środowiska.
W samym środku jesieni Warszawa gości imprezę o szczególnym znaczeniu w historii europejskiej muzyki. To Jazz Jamboree, żywa legenda mimo emerytalnego wieku 66 lat. Podobnie jak pierwszy festiwal Jazz Jamboree w 1958 roku, tak i tegoroczny odbędzie się w Klubie „Stodoła” (choć o innych lokalizacjach). W programie nowatorskie, eksperymentalne brzmienia z elementami wielu gatunków muzycznych, legendarni wykonawcy, w tym jeden stulatek(!), i nowe, ale już uznane nazwiska.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 3 na 4 października doszło do ataku dronów na północ i południe Ukrainy oraz do zrzucenia bomb na obwody charkowski, zaporoski i doniecki.
Łódź, Lublin i Gdańsk. To miasta, gdzie administracja działa najsprawniej, a warunki inwestowania są najbardziej przejrzyste – ogłasza Polski Związek Firm Deweloperskich.
„Po trzech latach osiągania największych sukcesów w mojej karierze, zdecydowaliśmy z trenerem Tomaszem Wiktorowskim o zakończeniu naszej współpracy” – poinformowała w mediach społecznościowych Iga Świątek.
Kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem to skomplikowany proces – mówi Aleksandra Stanek-Kowalczyk, partnerka EY Polska, Consulting Sustainability Leader. – Trzeba potrafić nimi efektywnie zarządzać, odpowiednio określić priorytety i umiejętnie wdrażać procesy w firmie – dodaje.
Marcin Romanowski został wezwany do prokuratury w charakterze podejrzanego. Wyznaczono dwa terminy przesłuchania - poinformował na antenie TVN24 prokurator krajowy Dariusz Korneluk.
Współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty zapowiedział, że nie zamierza „kontynuować swojej pracy jako lider” tej formacji.
Pojawiły się nowe fakty w sprawie „Fortepianu Paderewskiego”, który za 300 tysięcy złotych sprowadził do Polski Jan Żaryn, dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej. - Próbowałem sprzedać ten fortepian be powodzenia przez pięć lat. Nikt nie wierzył w tę historię i nikt nie był nim zainteresowany - mówił Wirtualnej Polsce mężczyzna, u którego przez ostatnie lata stał instrument.
W izraelskim ataku powietrznym, do którego doszło w piątek rano, uszkodzona została droga, którą mieszkańcy Libanu uciekali w ostatnich dniach do Syrii.
– Są dobre polityki, które trzeba dopracowywać, i są złe polityki, które nie powinny mieć miejsca – powiedziała Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz z Polski 2050, minister funduszy i polityki regionalnej, pytana o forsowany przez część koalicji projekt dopłat do kredytów mieszkaniowych.
- Tak, usłyszał zarzuty - powiedział w TVN24 prokurator krajowy Dariusz Korneluk. - Są to zarzuty oszustwa, tyle mogę dziś powiedzieć, nie zakończono wszystkich czynności procesowych - dodał.
Komunikat brzmi tak, jakby ktoś pisał go z wykręconymi rękami - mówił w rozmowie z RMF FM były ambasador Polski na Ukrainie, Bartosz Cichocki, komentując decyzję ukraińskiego IPN dotyczącą możliwych poszukiwań ofiar zbrodni wołyńskiej na Ukrainie w 2025 roku.
Błędy techniczne narzędzi e-zdrowia mogą doprowadzić do postawienia przez lekarza błędnej diagnozy lub wyboru leczenia. Kto poniesie w takim przypadku odpowiedzialność?
W dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najnowsze wydarzenia gospodarcze.
Skarbówka przyznaje się do błędu i potwierdza, że można uniknąć daniny solidarnościowej, odliczając stratę z okresu pandemii koronawirusa.
Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek 3 października nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi. Przewiduje ona nowe zasiłki, dodatkowe urlopy, zwolnienia z KRUS i uproszczenie procedur budowlanych.
Miejsca szczególnie pożądane przez turystów wprowadzają coraz więcej ograniczeń w związku ze zbyt dużą liczbą odwiedzających. To wyzwanie dla ich władz, ale także dla touroperatorów - twierdzą przedstawiciele brytyjskiej branży turystycznej.
Przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un oświadczył, że jego kraj nie zawaha się użyć broni atomowej.
Marketplace, czyli jedno miejsce w internecie, ale nie tylko, w którym klient znajdzie wycieczkę i wszystkie atrakcje - to element dostosowywania się TUI do zmieniającego się rynku turystycznego i pomysł na rozwój. Firma zmienia strukturę organizacyjną, by przyspieszyć ekspansję.
Stellantis już od połowy września zawiesił produkcję elektrycznego Fiata 500. Teraz przedłuża postój do końca października. Popyt na małe elektryczne auto jest zbyt słaby żeby opłaciła się jego produkcja.
Jeśli wygra Kamala Harris, Ukraińców czeka wiele lat wojny – ostrzega Kurt Volker, specjalny wysłannik Ameryki na Ukrainę za pierwszej kadencji Donalda Trumpa.
Większość ankietowanych uważa, że były minister sprawiedliwości w rządzie PiS Zbigniew Ziobro powinien stawić się 14 października przed komisją śledczą ds. Pegasusa, mimo przebytej choroby. Z nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że raczej się nie pojawi.
Tegoroczny urlop większość z nas ma już za sobą, a na następny trzeba czekać aż do przyszłego roku. Kiedy najlepiej zaplanować wypoczynek, by zyskać jak najwięcej wolnego? Warto to sprawdzić już teraz. Kalendarz świąt i dni wolnych od pracy w 2025 roku daje szansę na kilka długich weekendów.
Członkowie komisji kodyfikacyjnej proponują złagodzenie kar zaostrzonych w okresie, gdy ministrem sprawiedliwości był Zbigniew Ziobro. Chodzi też o osłabienie roli prokuratora względem sądu.
Obniżenie maksymalnej kary z 30 do 25 lat, likwidacja bezwzględnego dożywocia, ograniczenie roli nielegalnych dowodów – zakłada projekt komisji kodyfikacyjnej, do którego dotarła „Rzeczpospolita”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas