Oculus rusza w końcu ze sprzedażą okularów Rift

Na stronie firmy należącej do Facebooka pojawiła się informacja, że okulary Oculus Rift umożliwiające zabawę z wirtualną rzeczywistością można będzie zacząć zamawiać w ramach przedsprzedaży przez stronę internetową Oculusa od szóstego stycznia.

Publikacja: 05.01.2016 13:52

Oculus rusza w końcu ze sprzedażą okularów Rift

Foto: Bloomberg

Facebook kupił Oculusa za 2 mld dolarów na początku 2014 roku, ale wciąż nie jest jasne, jak zamierza wykorzystywać okulary VR produkowane przez tę firmę.

- Zamierzamy używać Oculusa jak platformy – mówił w rozmowie z „Rz" Martin Ott, dyrektor zarządzający Facebooka w Europie Północnej, Środkowej i Wschodniej. Dopytywany przyznawał, ze może to być wykorzystanie na potrzeby rozrywki czy biznesu (np. przy telekonferencjach), ale nie tylko.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Media
Polski film coraz droższy. Znany producent ma na to sposób
Media
„Rzeczpospolita Nauka” – nowy kwartalnik o odkryciach, badaniach i teoriach naukowych
Media
Nowy pomysł Trumpa: obrona Hollywood. Pomóc mają 100-proc. cła na obce filmy
Media
Irlandia nakłada ogromną karę na TikToka. Platforma zaprzecza, by przekazywała rządowi dane
Media
TikTok będzie miał nowe centrum danych w Europie. Wiadomo, w jakim kraju
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem