- Jeden z funduszy zarządzanych przez Opoka TFI sprzedał pakiet 50 proc. udziałów w Totalmoney.pl realizując blisko dwukrotny zwrot z inwestycji – poinformowało w czwartek Opoka TFI. W środę po sesji Wirtualna Polska podała, że przejęła 100 proc. udziałów w porównywarce finansowej za 14,5 mln zł przy czym na Opoka FIZ przypadło 7,25 mln zł. Drugą połowę zainkasują osoby fizyczne posiadające pozostałe udziały w Totalmoney.

Po stronie Opoki transakcję przeprowadził zespół Opoka Ventures, odpowiedzialny za inwestycje typu private equity. Opoka Ventures pozyskuje projekty inwestycyjne finansowane prywatnymi pieniędzmi członków rodziny Duda, założycieli Duda Holding.

Totalmoney.pl to porównywarka produktów finansowych, ubezpieczeniowych, ofert firm sprzedających energię elektryczną, płatnych pakietów telewizji cyfrowej i cen dostępu do internetu. Spółka prowadzi także program partnerski TMefekt.pl , który umożliwia zarejestrowanym wydawcom korzystanie z narzędzi (porównywarki, kalkulatory, linki) oraz sprzedaż produktów finansowych w modelach efektywnościowych.