Polski producent gier odzyskał dostęp do pieniędzy w upadłym amerykańskim banku

Producent gier uzyskał dostęp do swoich pieniędzy w upadłym amerykańskim banku. Przelał już niemal całość środków na konta innych instytucji finansowych.

Publikacja: 20.03.2023 09:28

Polski producent gier odzyskał dostęp do pieniędzy w upadłym amerykańskim banku

Foto: Bloomberg

Notowania Huuuge rozpoczęły poniedziałkową sesję na GPW od spadków. Po godz. 9 kurs traci 1,8 proc., mimo iż ze spółki napłynęła pozytywna informacja.

Huuuge miał w Silicon Valley Bank około 24,2 mln USD, czyli około 10 proc. wszystkich środków pieniężnych oraz ich ekwiwalentów. Z najnowszego komunikatu wynika, że firma przelała już 23,6 mln USD do innych banków. Czyli ma jeszcze w SVB około 0,6 mln USD na rachunkach bieżących oraz na tzw. „money market accounts”.

Czytaj więcej

Producent gier ma problem z bankructwem amerykańskiego banku SVB

Zgodnie z oświadczeniami Rady Rezerwy Federalnej z dnia 12 marca 2023, Federalna Agencja Ubezpieczeń Depozytów podjęła działania zapewniające pełną ochronę wszystkich deponentów SVB, zarówno ubezpieczonych, jak i nieubezpieczonych. Huuuge po przeanalizowaniu uzyskanych informacji oraz komunikatów amerykańskich organów regulacyjnych, nadal ocenia ryzyko utraty zdeponowanych środków w banku SVB jako niskie. Podtrzymuje, że sytuacja SVB nie ma istotnego wpływu na działalność jego grupy.

W podobnej sytuacji jest Ailleron, który też miał w amerykańskim banku środki (4,5 mln USD) i kilka dni temu poinformował, że uzyskał dostęp do konta i zrealizował przelewy do innych banków w łącznej wysokości 2,3 mln USD.

Kilka dni temu amerykański nadzór zamknął bank Silicon Valley Bank, a Federalna Agencja Ubezpieczeń Depozytów przejęła kontrolę nad aktywami i depozytami tej placówki. Zdaniem analityków zarówno Huuuge jak i Ailleron powinny odzyskać całość środków.

IT
Każdy może sprawdzić, czy jego dane wyciekły. Rządowa aplikacja zaliczyła wpadkę
Materiał Promocyjny
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Media
Gremi Media ze wzrostem realnych użytkowników o ponad 1,3 miliona
Media
Subskrypcje rp.pl dla studentów oraz kadry Akademii Leona Koźmińskiego
Media
Anna Zejdler dołącza do „Rzeczpospolitej”. Będzie szefową nowego serwisu kobieta.rp.pl
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Media
Facebook narusza prywatność
Media
Marzena Tabor szefową redakcji online „Rzeczpospolitej”