Reklama

TVP nie ma praw do tegorocznego Euro

TVP zapewniła sobie prawa do nadawania wszystkich meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w latach 2018–2022. Ale nie do tegorocznego Euro.

Publikacja: 21.04.2016 21:00

Foto: 123RF

Pogłoski o tym, że TVP dopina już tylko z Polsatem porozumienie dotyczące odkupienia praw do części rozgrywek Euro 2016, krążyły po mediach od kilku dni. Tymczasem na czwartkowej, zwołanej dość nagle, konferencji prasowej TVP ogłosiła zakup znacznie większego pakietu rozgrywek, ale dotyczącego kolejnych lat.

Publiczny nadawca wygrał przetarg ogłoszony przez UEFA, a przeprowadzony przez agencję CAA Eleven, i w rezultacie będzie transmitować mecze piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2020 i mistrzostw świata 2022 oraz dwóch cykli nowo utworzonych rozgrywek UEFA Ligi Narodów – 2019 i 2022. Ma też wyłączne prawa do rozgrywek Euro 2020.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

4 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.

Autentyczne dziennikarstwo na cały rok.

Kliknij i poznaj szczegóły oferty

Reklama
Media
Wielkie problemy internautów w Rosji. Kreml tworzy własną sieć pod kontrolą KGB
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Media
Nowa odsłona „Rzeczy o Polityce”. Znakomita publicystyka w odświeżonej formule
Media
Inwestor-aktywista wtrąca się do przejęcia Warner Bros. Discovery
Media
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium prasowym 2025 r.
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama