Nowym prezesem dystrybucyjno-handlowej grupy będzie Grzegorz Fibakiewicz, dotychczasowy wiceprezes grupy. - Podjąłem decyzję o przekazaniu funkcji prezesa Grzegorzowi Fibakiewiczowi, który wspólnie ze mną, od początku, budował obecną pozycję spółki. Decyzja ta jest dla mnie naturalnym etapem rozwoju Kolportera, przekazanie sterów spółki w odpowiednie ręce planowałem już od dłuższego czasu. Uznałem, że przejęcie tych obowiązków przez tak doświadczonego menadżera jak Grzegorz Fibakiewicz wpłynie pozytywnie na dalszą działalność Kolportera i umocni jego pozycję – napisał Krzysztof Klicki w oficjalnym oświadczeniu. Jak wyjaśnił, chce się teraz skoncentrować na „zarządzaniu aktywami i nowymi projektami inwestycyjnymi". - Oprócz Kolportera jestem właścicielem innych spółek, które obecnie również znajdują się na etapie dynamicznego rozwoju i moje zaangażowanie – jako właściciela – w ich działalność jest bardzo pożądane. Przykładowo – spółka deweloperska Condite rozpoczyna właśnie jedną z największych w ostatnich latach inwestycji mieszkaniowych w Kielcach – napisał.

Według ostatnich wyliczeń Izby Wydawców Prasy, Kolporter  jest największym kolportererrm prasy w Polsce: odpowiada za dystrybucję 51,53 proc. całego jej nakładu i jest to więcej niż rok wcześniej, gdy analogiczny udział w rynku wynosił 50 proc. Obsługuje też najwięcej punktów sprzedaży prasy (27 tys.). Grupa Kolporter ma też sieć ponad tysiąca saloników prasowych i ok. 200 salonów Top-Press, oferuje także usługi logistyczne, terminalowe, promocyjne i reklamowe.

Krzysztof Klicki z majątkiem wycenianym na 845 mln zł jest według ostatniej listy najbogatszych Polaków „Forbesa" jednym ze stu najbogatszych Polaków – w rankingu plasuje się na 32 miejscu.