Reklama
Rozwiń

TVP dostanie od Emitela odszkodowanie za awarię dosyłu sygnału

Awaria infrastruktury z powodu której potencjalnie ok. pół miliona widzów nie mogło obejrzeć w TVP orędzia premier Beaty Szydło, była spowodowana techniczną usterką multiplekserów znajdujących się m.in. w siedzibie TVP.

Aktualizacja: 21.01.2017 05:58 Publikacja: 20.01.2017 16:49

TVP dostanie od Emitela odszkodowanie za awarię dosyłu sygnału

Foto: Fotorzepa/Dominik Pisarek

Jak podkreślił Przemysław Kurczewski, prezes Emitela, to, gdzie znajdowały się wadliwie działające urządzenia, nie ma jednak żadnego znaczenia. Awarii uległo więcej multiplekserów niż tylko te znajdujące się w TVP, z tym że większość z nich nie była akurat w użyciu. – Ich temperatura wewnętrzna powinna wynosić 40 stopni, a wynosiła 36 stopni. To wystarczyło, by w strumieniach czasowych tzw. stemple czasowe były stawiane niepoprawnie – tłumaczył Radosław Weiss, dyrektor biura utrzymania sieci w Emitelu. Spółka, która wspólnie z producentem wadliwego sprzętu przeprowadziła analizę awarii we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Urzędem Komunikacji Elektronicznej, poinformowała, że wykluczona została opcja, według której awaria mogła być dziełem osób trzecich.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Media
Magda Jethon: Radio Nowy Świat powstało z marzenia, a dziś to stabilna firma
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Media
Donald Trump: Mamy nabywcę dla TikToka. Na sprzedaż musi zgodzić się Pekin
Media
Szefowa wyszukiwarek Google’a: AI stworzy wiele możliwości, ale trzeba być ostrożnym
Media
Donald Trump odsuwa termin sprzedaży TikToka. „Nie chce, by aplikacja zniknęła”
Media
Disney broni Dartha Vadera przed AI. „Midjourney to bezdenna studnia plagiatu”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama