Reklama

Kto to widział? Malować i pisać w przewodniku

Łazienki Królewskie zyskały designerski informator dla dzieci. A w nim niecodzienny wizerunek rezydencji oraz mnóstwo pomysłów na jej poznanie.

Publikacja: 27.09.2011 10:27

Jedna z ilustracji w dziecięcym przewodniku po Łazienkach

Jedna z ilustracji w dziecięcym przewodniku po Łazienkach

Foto: materiały prasowe

Jeśli komuś się zdaje, że wie, jak wygląda ukochana siedziba ostatniego króla, powinien sięgnąć po tę książkę. Ci, którzy szukają pomysłu, jak do klasycystycznej rezydencji króla Stasia przekonać nastolatka, też znajdą sporo podpowiedzi. Sami również paru rzeczy się  dowiedzą. A dzieci?  Od „zerówki" począwszy? Będą tym nietypowym przewodnikiem co najmniej zaintrygowane.

Zamiast tradycyjnych ślicznych widoków z pałacem Na Wyspie i pawiem na pierwszym planie mamy dowcipnie ilustrowane strony. Autorki graficznych rozwiązań – Agata Dudek i Małgorzata Nowak – przygotowały czytelnikom  miejsce   na ich własne notatki i rysunki. Miłośnicy książek mogą stworzyć wizerunek podróżnej biblioteczki pani Batowskiej, kochający splendory ozdobić pierś księcia Pepi orderami, a dociekliwi wypełnić rysunkami potraw z obiadu czwartkowego... brzuch króla Stasia.

Kolejne strony książki zatytułowanej  zadziornie „Kto to widział?" zapraszają młodszych  do kolorowania, starszych do  rozwiązywania zadań.  Istotne historyczne informacje przemycają w ramkach i dymkach.

Przewodnik jest podwójnie autorski. Na okładce podpisała się pod nim Izabela Koczkodaj,     osoba młoda, ale już doświadczona w pracy z najmłodszymi gośćmi Łazienek. Jednak twórcą ostatecznego kształtu książki będzie jej właściciel.

Pani Iza, na co dzień pracownik Ośrodka Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie (który wraz z wydawnictwem  Dwie Siostry jest współedytorem przewodnika), w praktyce sprawdziła, jak opowiadać o rezydencji króla dzieciom. I ich rodzicom. Dla tych ostatnich przygotowała „ściągawkę". Można się z niej np. dowiedzieć, w jaki sposób kruczoczarne włosy króla zyskiwały wygląd peruki i z jakiego powodu  władca nie miał żony.

Reklama
Reklama

Przewodnik można już kupić w kasach Łazienek. Kosztuje 19,95 zł.

Literatura
Gustaw Herling-Grudziński krytycznie o Mrożku, Wajdzie i Wałęsie
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Literatura
Czego nie chciał opowiedzieć Milan Kundera
Literatura
Platon, Hemingway i Szekspir wyrzucani z listy lektur w USA
Literatura
Sonia Draga: Bez księgarń zubożejemy wszyscy
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama