Reklama

Świat wysublimowanej abstrakcji

Galeria Artinfo.pl w fabryce Trzciny zaprasza na wystawę Michała Paryżskiego pt. Kreacje Płaszczyzny. Obszary. Jego prace można oglądać od 11 do 31 stycznia

Publikacja: 05.01.2010 19:43

autor: Michał Paryżski

autor: Michał Paryżski

Foto: materiały prasowe

[b][link=http://www.rzeczpospolita.pl/pliki/kultura/paryzski/paryzski.swf]Wirtualny spacer po wystawie [/link][/b]

Michał Paryżski od 1976 roku mieszka i pracuje w Szwecji. Swoje prace prezentuje w kraju i za granicą. Często przypomina, że jego twórczość jest oparta na czystej logice. Kwadrat, doskonała figura geometryczna, wypełnia przestrzeń jego abstrakcji.

Artysta tworzy również instalacje. Zaprezentował je między innymi w 2006 roku na dużej wystawie zorganizowanej w Infra City, centrum położonym na obrzeżach Sztokholmu. Ekspozycja zatytułowana „Malarstwo i obiekty” wystawiana była na 700-metrowej przestrzeni, łączyła w sobie wszystkie wątki twórczości Paryżskiego.

W 2010 roku sztuka Paryżskiego powraca do Warszawy. Pierwszą odsłonę w Galerii Artinfo.pl miała w 2007 roku, na wystawie pt. Kreacje płaszczyzny 2.

[i] Wernisaż: 11.01.2010, 19:00

Reklama
Reklama

Galeria Artinfo.pl w Fabryce Trzciny

ul. Otwocka 14

[link=http://www.artinfo.pl]www.artinfo.pl[/link][/i]

Kultura
Marta Cienkowska nie zgadza się na radną KO jako dyrektorkę w Muzeum Literatury
Kultura
Scott Adams nie żyje. Twórca „Dilberta” zmarł w wieku 68 lat
Materiał Promocyjny
Wieczór wielkich głosów i wielkiej klasyki. Ruciński i Yende w Operze Narodowej
Kultura
To będzie długi taneczny weekend w Warszawie
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama