W szkołach filmowych ogromnie ważny jest kontakt z profesjonalistami i działającymi na rynku filmowym firmami. Dlatego tak istotna jest umowa o współpracy między PWSFTviT w Łodzi i platformą streamingową, która wychwytując talenty być może ułatwi też studentom i studentkom szkoły start w branży audiowizualnej.

Projekt jest częścią międzynarodowego programu Netflix Grow Creative, w ramach którego studenci i studentki scenariopisarstwa, organizacji produkcji filmowej oraz reżyserii biorą udział w zajęciach prowadzonych przez ekspertki i ekspertów w swoich dziedzinach. Szkolenia dla osób wiążących przyszłość z branżą kreatywną obejmą m.in.: prowadzenie i koordynację twórczej współpracy, pisanie i rozwój scenariusza, przygotowanie do pitchingów.

Christopher Mack, dyrektor programu Grow Creative w Netflix podkreślając rangę i znakomitą pozycję łódzkiej PWSFTviT mówi: „Poprzez nasze działania chcemy wspierać rozwój artystyczny i zawodowy uzdolnionych studentów i studentek oraz zapewnić im jak najlepszy start w profesjonalnej karierze. To nie jednorazowa inicjatywa, ale początek naszej długofalowej inwestycji w relacje ze Szkołą Filmową w Łodzi i, tym samym, w przyszłość polskiej branży filmowej i telewizyjnej .

Z kolei rektorka szkoły Milenia Fiedler przyznaje, że dla PWSFTviT bardzo ważna jest współpraca z podmiotami, które znakomicie funkcjonują w branży od lat. „Cieszy nas perspektywa współpracy z Netfliksem umożliwiająca zdobycie ponadprogramowej wiedzy o rozwijaniu projektów filmowych i serialowych oraz o standardach technologicznych i organizacyjnych profesjonalnej produkcji. Takie umiejętności bezpośrednio przekładają się na wzrost zawodowych kompetencji i zwiększenie szans naszych absolwentów i absolwentek na budowanie kariery zawodowej i własnej ścieżki artystycznej”.