Mimo burzliwego i pełnego skandali życia Argentyńczyk i tak uznawany jest za jednego z najwybitniejszych graczy w historii piłki nożnej. Reżyser postanowił jednak odsłonić prawdę ukrytą za mitem idola.

Przez trzy lata starał się zbliżyć do „boga futbolu". Stopniowo zdobywając zaufanie Maradony, zdołał nakłonić go w końcu do szczerych i nierzadko bulwersujących zwierzeń na temat kariery, życia prywatnego, kłopotów zdrowotnych i poglądów politycznych. Legendarny Diego opisuje m.in. doświadczenia z narkotykami i niegdysiejszą monstrualną otyłość. Widzimy więc Maradonę jako tragicznego antybohatera, odbudowującego życie po upadku, ale także jako zagorzałego rewolucjonistę, przyjaciela Fidela Castro.

Kusturicy udało się dotrzeć do wielu materiałów archiwalnych, w tym unikatowych nagrań z młodzieńczych lat Maradony. Przypomina też słynny „koncert" Argentyńczyka w meczu przeciwko Anglii na Mundialu '86, ozdobiony dwoma najsłynniejszymi golami w dziejach turnieju – tym najpiękniejszym, strzelonym po niewiarygodnym solowym rajdzie przez kolejne linie obrony rywali, oraz tym niechlubnym – zdobytym ręką.

PIĄTEK | 21.00 | CANAL+