Reklama
Rozwiń
Reklama

Nie żyje bluesman Wendell Holmes

Wokalista, gitarzysta i autor piosenek Wendell Holmes zmarł w piątek wieczorem w swoim domu w Rosedale, Maryland. Miał 71 lat.

Aktualizacja: 20.06.2015 12:26 Publikacja: 20.06.2015 12:07

Nie żyje bluesman Wendell Holmes

Foto: Fotorzepa/ Marek Dusza

Był młodszym bratem basisty Shermana Holmesa, z którym w 1979 r. założył słynny bluesowy zespół The Holmes Brothers. Jego perkusista i wokalista Willie „Popsy" Dixon zmarł w styczniu na raka.

Trio wydało dwanaście studyjnych albumów, z których trzy znalazło się w pierwszej piątce najpopularniejszych płyt bluesowych w Ameryce, według notowania magazynu „Billboard". Największym powodzeniem cieszył się wydany w 2010 r. album „Feed My Soul", który dotarł na pierwszą pozycję listy Top Blues Albums.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Patronat Rzeczpospolitej
Znamy Laureatów Konkursu Dobry Wzór 2025
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Kultura
Biblioteki budują wspólnotę
Kultura
Arrasy i abakany na Wawelu. A także inne współczesne dzieła w królewskich komnatach
Kultura
„Halloween Horror Nights”: noc, w którą horrory wychodzą poza ekran
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Kultura
Nie żyje Elżbieta Penderecka, wielka dama polskiej kultury
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama