Aktualizacja: 20.03.2025 08:09 Publikacja: 04.11.2022 17:43
Uroczystości pogrzebowe obrońców Westerplatte na Cmentarzu Żołnierzy Wojska Polskiego na Westerplatte w Gdańsku
Foto: PAP/Adam Warżawa
W piątek na Cmentarzu Wojska Polskiego na Westerplatte odbyły się uroczystości pogrzebowe obrońców Westerplatte. Na nowym cmentarzu pochowani zostali major Henryk Sucharski (komendant Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte, wcześniej pochowany w Gdańsku na Cmentarzyku Poległych Obrońców Westerplatte) oraz westerplatczycy, których szczątki odnaleziono podczas prac archeologicznych prowadzonych na terenie półwyspu: kapral Jan Gębura, kapral Bronisław Perucki, plutonowy Adolf Petzelt, starszy strzelec Władysław Okrasa, starszy legionista Ignacy Zatorski, starszy legionista Zygmunt Zięba, legionista Józef Kita oraz dwaj niezidentyfikowani żołnierze.
Innego chcemy prezydenta, a innego kandydata na prezydenta – ocenia kompleksowe badania kandydatów na prezydenta Adam Traczyk, dyrektor More in Common Polska, organizacji badawczej zajmującej się przeciwdziałaniu polaryzacji.
Protokół przesłuchania Barbary Skrzypek ma luki. Nie ma w nim słowa o przerwie w blisko pięciogodzinnych czynnościach. I faktycznie wygląda na to, że jej nie było.
Wnuczka Zofii Mościckiej otrzyma pierścionek oraz obrączkę zrabowane jej babci ponad 80 lat temu przez Niemców. Artefakty dotychczas przechowywane były w niemieckim archiwach Arolsen Archives.
Od 5 kwietnia ruszą jednodniowe szkolenia wojskowe dla chętnych w ramach programu „Trenuj z wojskiem”. Jednak premier Donald Tusk stawia przed armią bardziej poważne zadania, mają zwiększyć liczbę osób naprawdę przygotowanych do walki.
XXX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej zapowiadają się imponująco! W dniach 14 - 16 marca 2025 Targi Kielce znów staną się areną prezentacji najnowszych maszyn, środków produkcji i światowych rozwiązań, które usprawnią i unowocześnią prace gospodarzy. Na stronie agrotech.pl trwa sprzedaż biletów.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej na Podkarpaciu zamknęło się dla zwiedzających. Powodem są problemy finansowe, w tym małe dofinansowanie z MSWiA.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Nie można ufać Rosji, nie można wierzyć Władimirowi Putinowi - mówił w rozmowie z RMF FM europoseł PiS Michał Dworczyk, były szef KPRM. Dworczyk odniósł się też do sprawy Karola Nawrockiego, który jako Tadeusz Batyr napisał książkę o trójmiejskim gangsterze.
Unia Europejska ogłasza plan inwestycji w obronność na poziomie 800 mld euro, Polska chce większego wsparcia w formie dotacji. Tymczasem CPK przyspiesza wykupy gruntów i przygotowuje przetargi. Donald Trump rozmawiał z Wołodymyrem Zełenskim o przyszłości ukraińskiej energetyki.
Sztuczna inteligencja od Marka Zuckerberga wreszcie pojawi się w Europie. Nowa funkcja właśnie startuje. Na mapie, gdzie działać ma asystent Meta AI, jest i nasz kraj. Ale Polacy mogą nie być zadowoleni.
Biały Dom zapowiedział, że prezydent Donald Trump 20 marca podpisze rozporządzenie wykonawcze, którego celem jest zlikwidowanie Departamentu Edukacji. Trump zapowiadał taki ruch w kampanii wyborczej.
Chcemy, żeby płace nauczycieli były stabilne, konkurencyjne w stosunku do innych płac w gospodarce. Sejm pracuje nad ich powiązaniem ze średnią krajową – mówi w podcaście „Szkoła na nowo” wiceministra edukacji Katarzyna Lubnauer.
Jest wola polityczna rządu, aby projekt został przyjęty przez parlament jeszcze przed majowymi wyborami prezydenckimi – mówi Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska. Ujawnia szczegóły mrożenia cen energii.
Nie wiadomo, co ma oznaczać zgoda Władimira Putina na nieatakowanie ukraińskiej infrastruktury, gdyż Rosjanie ją atakują.
Pierwsze tak kompleksowe badanie kandydatów na prezydenta odkrywa kryteria wyboru Polaków. Doskonale widać, jak wielkie znaczenie w wyborach prezydenckich mają osobowość i poszczególne cechy charakteru kandydatów. I który z nich ma największe szanse – na zwycięstwo, ale i na drugą turę. Jak oceniani są Rafał Trzaskowski, Karol Nawrocki, Sławomir Mentzen, Szymon Hołownia i Magdalena Biejat?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas