Ponad milion zł dofinansowania w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013 otrzymał projekt Urzędu Miasta Krakowa „Produkt muzealny w wybranych miastach świata – promocja szlaków muzeów w Europie”, dotyczący turystyki kulturowej i biznesowej.

Projekt ma być realizowany od stycznia do grudnia 2010 roku. Dzięki niemu szlaki krakowskich muzeów staną się jeszcze bardziej atrakcyjne dla turystów. Do projektu zaakceptowano już szlaki: Życie dawniej, Hity Krakowskich Muzeów, Sztuka Młodej Polski, Szlak Kultury Żydowskiej oraz Szlak Nauki i Techniki. Na opracowanie czekają: Zamki w Małopolsce oraz oferta muzeów skierowana do turystów biznesowych - informuje Urząd Miasta.

Prezentacja tego „produktu muzealnego” odbędzie się w 10 europejskich miastach (m.in.: Paryżu, Londynie, Wiedniu, Berlinie, Turynie i Pradze). Z kolei w Polsce zorganizowana zostanie trzydniowa konferencja z udziałem ok. 350 reprezentantów miast, przewodników i innych gości. Przeprowadzona zostanie także szeroka kampania medialna promująca efekty projektu.