Totalizator Sportowy uprościł zasady jednej z najpopularniejszych gier w portfelu LOTTO - Multi Multi. W efekcie wprowadził zmiany w blankiecie, które stali gracze mogą mylnie odczytać - zmienił bowiem położenie pól wyboru stawki i liczby losowań. To kluczowe w grze. Niektórzy "starzy" gracze z przyzwyczajenia zakreślają zamiast ilość losowań – stawkę. - A więc zamiast brać udział np. w dziesięciu losowaniach postawili dziesięciokrotnie więcej tylko na jedno losowanie. W ten sposób ja nabrałem się, co prawda na niewielką sumę, bo na 5 zł, ale takich osób mogło być więcej - wskazuje pan Adam, gracz z 20-letnim stażem.

- Nie chcieliśmy nikogo wprowadzić w błąd - zapewnia „Rzeczpospolitą" Totalizator Sportowy.

Multi Multi jest drugim pod względem sprzedaży produktem w portfelu LOTTO. Gra ma więc dużą grupę lojalnych, stałych i oddanych marce klientów. Totalizator potwierdza, że wprowadził kluczowe zmiany.

Dlaczego? Bo z badań konsumentów wynika, że zasady gry są skomplikowane, a gracze mają niewystarczającą wiedzę o korzyściach, jakie daje zastosowanie wszystkich jej opcji, tj. Plusa, Bonusu czy też tzw. stawkowania.

- Mając na uwadze wyniki badań, poparte analizą aktualnego stanu produktu, zdecydowaliśmy o zmianie głównego przekazu komunikacyjnego w grze, który pociągnął za sobą inne działania, w tym zmiany w blankiecie - tłumaczy Agnieszka Libor, rzeczniczka Totalizatora Sportowego. - Modyfikacja miała na celu zwrócenie uwagi klientów na korzyści wynikające z wykorzystania wszystkich opcji gry oraz na jej proste zasady – dodaje.

Jak twierdzi rzeczniczka przed wprowadzeniem zmian, już w 2014 r., opracowano materiały dla klientów i kolektorów wyjaśniające m.in. zasady gry, korzyści z gry z Plusem, możliwość gry o dodatkową wygraną, którą jest Bonus, a także możliwość zwiększenia wygranej poprzez stawkowanie (czyli wybór stawki).

Libor zapewnia, że informowano klientów o wszystkich zmianach wprowadzonych w blankiecie Multi Multi. - Z całą pewnością zostały one zauważone i zrozumiane, ponieważ liczba pytań dotycząca modyfikacji gry była znikoma - podaje rzeczniczka. - To gra popularna wśród ludzi starszych, w tym emerytów. Jeżeli tak stały gracz jak ja nie zauważył zmian w blankiecie i z rozpędu zaznaczył tak, jak zawsze, to sądzę, że również inni mogli ich nie dostrzec – twierdzi nasz rozmówca.

Totalizator zapewnia, że „zdecydowana większość graczy prawidłowo wypełniła blankiet". - Każdy gracz, który zauważył swoją pomyłkę, mógł jeszcze nawet kilka minut przed losowaniem, na które zagrał, wycofać kupon. Ponadto, mieliśmy niewielką liczbę pytań w sprawie zmian - dodaje rzeczniczka Totalizatora.