Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 23.10.2015 06:34 Publikacja: 22.10.2015 18:39
Foto: Flickr
Rok 2015 jest w Polsce czasem najważniejszych wyborów powszechnych. Przy okazji zarówno wyborów prezydenckich w maju tego roku, jak i parlamentarnych, które odbędą się już w tę niedzielę, widać, że media społecznościowe odgrywają jedną z kluczowych ról w dialogu między wyborcami a politykami. Debata publiczna w dużej mierze przeniosła się tam, gdzie ludzie spędzają coraz więcej czasu, znajdują inspirację oraz obserwują ważne dla nich osoby i sprawy. W świecie cyfrowym — na platformach internetowych i w mediach społecznościowych — politycy rozpoczynają swoje inicjatywy, a wyborcy natychmiast na nie reagują, zadają pytania oraz decydują, na kogo głosować, w oparciu o dyskusje ze znajomymi, rodziną i kandydatami. Tutaj także Polacy będą mogli wyrazić swój szacunek dla posiadanego obywatelskiego prawa do głosowania — Facebook udostępni na czas niedzielnych wyborów parlamentarnych w Polsce przycisk „Jestem wyborcą”, który sprawdził się podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wpis konkretnej osoby na Facebooku informujący, że wzięła ona udział w wyborach, może zachęcić i zmotywować innych, szczególnie tych głosujących po raz pierwszy, do wyjścia z domu i zagłosowania na wybranych kandydatów.
Politycy w Polsce nauczyli się znacznie lepiej wykorzystywać możliwości, jakie oferują im media społecznościowe. Facebook w Polsce ma ponad 13 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i stał się istotnym elementem ich codziennego życia — tu mogą się spotykać i prowadzić dyskusje. Podczas tej kampanii pięciu kandydatów z różnych partii zostało zaproszonych przez Rzeczpospolitą na sesje pytań i odpowiedzi na żywo na jej stronie na Facebooku. Po raz pierwszy w historii gazeta zorganizowała taką sesję na swojej stronie na portalu i zamieściła z niej relację w formie wywiadu w drukowanej wersji tytułu, co pokazuje, jak doskonale dopełniają się te dwa ważne media. Dyskusje były ożywione, a politycy mogli zaprezentować swoje opinie na tematy szczególnie istotne dla uczestników. Ponadto przez 7 tygodni Polsat News organizował na swojej stronie na Facebooku serię 7 sesji pytań i odpowiedzi z kandydatami, podczas których użytkownicy Facebooka mogli zadawać pytania na żywo. Dzięki takim inicjatywom Polsat, Rzeczpospolita i Facebook mogły w pełni wykorzystać swoje platformy dla dobra polskiej demokracji i polskich obywateli.
Debata publiczna prowadzona z zachowaniem wzajemnego poszanowania i oparta na merytorycznych argumentach jest niezwykle istotnym elementem demokracji, który angażuje coraz większą część polskich obywateli dzięki ciągle rozwijającym się kanałom komunikacji, w tym mediom społecznościowym.
Fundacja Identitas przyznała nagrodę specjalną byłemu dyrektorowi Muzeum Historii Polski Robertowi Kostrze.
Co planuje Sławomir Mentzen w kampanii prezydenckiej, gdy ta zacznie się formalnie w przyszłym roku? Czym jego strategia różni się od poprzednich kampanii Konfederacji? W "Pałacu Prezydenckim" rozmowa z Bartoszem Bocheńczakiem, szefem sztabu Konfederacji w wyborach prezydenckich.
W Pałacu Rzeczypospolitej w Bibliotece Narodowej na Placu Krasińskich w Warszawie wręczamy Nagrodę „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.
2 grudnia 2024 - Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie online pt. „Strategie Ochrony Rynku w Obliczu Globalnych Wydarzeń: Antydumping, Protekcjonizm i Ochrona Konkurencyjności w Unii Europejskiej”, które odbędzie się 5 grudnia 2024 roku, w godzinach 13:00 – 15:00. To wyjątkowa okazja, by zgłębić tematykę globalnych nierówności ekonomicznych i ich wpływu na polityki ochrony rynku. Nasz webinar zgromadzi wiodących ekspertów i praktyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat obecnych wyzwań i możliwości w globalnym handlu i ochronie rodzimych rynków przed nieuczciwą konkurencją.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Bezpieczeństwo i kwestie gospodarcze - dwa temat, które mogą zdefiniować kampanię prezydencką. W nowym odcinku podcastu "Pałac Prezydencki" rozmowa z Adamem Traczykiem, dyrektorem More in Common Polska.
Nie czekaj do nowego roku, by zadbać o siebie! Poznaj proste nawyki self-care, które wprowadzą równowagę, zdrowie i energię do Twojego życia.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przedstawił do szerokich konsultacji społecznych projekt nowej odsłony programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Szybko reagujemy na potrzeby klienta. Potrafimy sprawnie dostosować do nich nasze rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy rozpoznawalnym producentem na świecie i monopolistą w Polsce – mówi Rafał Worek, wiceprezes Ponaru Wadowice.
Planujesz sprzedać niepotrzebne rzeczy przez Internet? Robisz porządki w szafie? Znalazłeś nieużywane ubrania albo rzeczy, które tylko zbierają kurz? To świetnie się składa! Sprzedaż online to doskonały sposób na to, aby dać przedmiotom „drugie życie”, a do tego zasilić domowy budżet dodatkowym zarobkiem. Niestety, nie wszyscy kupujący mają uczciwe zamiary. Jak handlować w sieci bezpiecznie i bez stresu? Dzisiaj odpowiadamy na te pytania! Internet to świetne miejsce do sprzedaży. Tysiące ludzi codziennie szuka okazji i używanych rzeczy w dobrym stanie. Chętnie przygarną nieużywane przez Ciebie rzeczy, dając im nowe życie. Pomyśl tylko – te spodnie, które są już za małe, buty kupione w złym rozmiarze czy nieużywany tablet – wszystko to może znaleźć nowego właściciela i pomóc zasilić Twój domowy budżet! Na przykład, komplet ubrań z zeszłego sezonu może dać Ci nawet kilkaset złotych ekstra. Rower treningowy czy stary telefon komórkowy, który stoi i zbiera kurz może znaleźć nabywcę nawet w ciągu kilku dni i za naprawdę niezłą kwotę. Niekiedy jednak proces sprzedaży może być bardzo frustrujący. Jak uniknąć nieporozumień i przeprowadzić wszystko jak najsprawniej, a po drodze nie nadziać się na oszustów? Podpowiadamy!
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas