"Różaniec do granic" teraz w Australii

13 maja, w rocznicę objawień fatimskich, katolicy z różnych zakątków Australii mają połączyć się w ramach wspólnej modlitwy różańcowej.

Aktualizacja: 08.05.2018 12:06 Publikacja: 08.05.2018 11:33

"Różaniec do granic" teraz w Australii

Foto: Fotorzepa/ Marian Zubrzycki

qm

Organizatorzy "Różańca od wybrzeża do wybrzeża" nie ukrywają, że inspirowali się zeszłorocznym "Różańcem do granic" w Polsce i ostatnim podobnym wydarzeniem w Wielkiej Brytanii. Podkreślają, że inicjatywa otrzymała apostolskie błogosławieństwo od papieża Franciszka - donosi "The Catholic Weekly".

Grupy katolików, w tym młodzież, ma się zebrać we wszystkich większych miastach Australii na modły, zaplanowane na 13 maja. W Perth młodzi ludzie mają utworzyć "żywy różaniec", z kolei w Darwin czy Coogee modlący zbiorą się na plaży. W Sydney różaniec będzie odmawiany na moście Sydney Harbour Bridge.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Kościół
Wybór nowego papieża w rękach młodych. Relacja z konklawe
Kościół
Ks. prof. Kobyliński zdradził, kto jego zdaniem zastąpi zmarłego papieża Franciszka
Kościół
Podcast „Rzecz w tym”: Czy jest szansa na kolejnego papieża Polaka?
Kościół
Ks. Andrzej Kobyliński: Franciszek, tak jak kraje Globalnego Południa, bardziej sympatyzował z Moskwą niż z Kijowem
Kościół
Kto po Franciszku? Giełda nazwisk ruszyła na dobre