Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został sołtysem w Piaskach, części swej rodzinnej miejscowości Bobrówka - poinformował Urząd Gminy Jaświły (woj. podlaskie).

W Sołectwie Piaski uprawnionych do głosowania było 36 osób. - Na zebraniu było dziewięć osób. Wszyscy zagłosowali jednomyślnie - powiedział "Kurierowi Porannemu" zastępca wójta Jaświł Marek Jarosz. - Będziemy mieli pierwszego sołtysa wśród arcybiskupów i pierwszego arcybiskupa wśród sołtysów - dodał.

Interwencji Watykanu w tej sprawie oczekuje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Jego zdaniem doszło do sytuacji, która jest wbrew prawu kanonicznemu.

- Zareagować może jedynie Watykan, Nuncjatura Apostolska, która w wielu przypadkach działa bardzo sprawnie w takich przypadkach. Nuncjusz apostolski powinien to zrobić - powiedział duchowny w rozmowie z Interią.

- Dziwię się, że arcybiskup, który jest człowiekiem wykształconym, działa wbrew prawu. Sądzę, że więcej tu nie tyle troski o ludzi, co podkreślenia własnego ego. Najwidoczniej arcybiskup chce zwrócić na siebie uwagę, to niepoważne - dodał.