Rosjanie poderwali myśliwce nad Morzem Bałtyckim

Dwa rosyjskie myśliwce eskortowały nad Bałtykiem dwa amerykańskie bombowce, by "uniemożliwić im naruszenie granic państwowych Rosji" - pisze w komunikacie rosyjskie Ministerstwo Obrony, cytowane przez propagandową agencję TASS.

Publikacja: 25.05.2023 21:00

Bombowiec B-1B Lancer

Bombowiec B-1B Lancer

Foto: Wikimedia Commons, domena publiczna

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 456

Po raz drugi w tym tygodniu rosyjskie Ministerstwo Obrony poderwało myśliwce z powodu doniesień o aktywności USA w pobliżu jego granic.

Poinformowano o tym dziennikarzy w czwartek w Narodowym Centrum Kontroli Obrony Federacji Rosyjskiej, a komunikat cytuje propagandowa agencja TASS.

Według komunikatu Ministerstwa Obrony załoga rosyjskich myśliwców sklasyfikowała cele powietrzne jako dwa bombowce strategiczne B-1B Sił Powietrznych USA

"Po usunięciu z granicy państwowej myśliwce wróciły na swoje lotnisko bazowe. Naruszenie granicy państwowej Federacji Rosyjskiej jest niedozwolone" - brzmi komunikat.

We wtorek rosyjski MON  poinformował, że dwa amerykańskie samoloty B-1 Lancer leciały w kierunku jego przestrzeni powietrznej nad Morzem Czarnym.

Pentagon odpowiedział, że bombowce biorą udział w planowanych ćwiczeniach w Europie, a interakcja rosyjskiego myśliwca z samolotami była „bezpieczna i profesjonalna”.

Konflikty zbrojne
Minister obrony Ukrainy: Niemcy mogłyby przekazać nam myśliwce Eurofighter
Konflikty zbrojne
Rosja: Atak dronów na Moskwę. Uszkodzenia budynków
Konflikty zbrojne
Atak dronów na Moskwę. Ministerstwo Obrony Rosji wydało komunikat
Konflikty zbrojne
17 rosyjski atak powietrzny na Kijów w maju. Jedna osoba nie żyje
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Konflikty zbrojne
Armenia - Azerbejdżan: Jeden krok do nowej wojny
Konflikty zbrojne
Prezydent Zełenski: Decyzje zostały podjęte