Reklama
Rozwiń
Reklama

Republikanie naciskają na Bidena. Żądają końca pomocy dla Ukrainy

Grupa 19 republikanów wysłała w czwartek oficjalny list do prezydenta Joe Bidena, w którym przedstawiła wezwała rząd USA do zaprzestania wysyłania pomocy wojskowej na Ukrainę.

Publikacja: 21.04.2023 01:18

Republikanie naciskają na Bidena. Żądają końca pomocy dla Ukrainy

Foto: AFP

amk

Pismo  zostało opublikowane na oficjalnej stronie internetowej jednego z sygnatariuszy listu, senatora Mike'a Lee. List, podpisany przez trzech republikańskich senatorów i 16 członków Izby Reprezentantów cytuje ukraińska agencja Ukrinform.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni, że trajektoria amerykańskiej pomocy dla ukraińskich wysiłków wojennych grozi dalszą eskalacją i brakuje jej bardzo potrzebnej strategicznej jasności” – czytamy w liście.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Konflikty zbrojne
Ministerstwo Obrony Chin grozi Japonii „miażdżącą porażką”
Konflikty zbrojne
Kijów celem zmasowanego ataku powietrznego Rosji. Wielu rannych
Konflikty zbrojne
„Południowa włócznia”. USA rozpoczynają operację wojskową na swojej półkuli
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1357
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Konflikty zbrojne
Wojna generałów w Sudanie. Czy jeden to terrorysta, a drugi to mniejsze zło?
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama