Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 348

Bennett w rozmowie z izraelskim Kanałem 12 stwierdził, że w czasie rozmowy z Putinem w Moskwie, do której doszło w marcu 2022 roku, spytał prezydenta Rosji wprost czy zamierza on zabić Zełenskiego. 

W odpowiedzi Putin miał stwierdzić, że nie zamierza zabić ukraińskiego prezydenta. W tamtym czasie media informowały, że Rosja skierowała w rejon Kijowa grupy sabotażystów, których celem miało być m.in. zamordowanie ukraińskiego prezydenta.

Czytaj więcej

Wielka Brytania: Nie ma pieniędzy na armię. "Dziś moglibyśmy walczyć kilka dni"

Teraz Pieskow, pytany o wywiad Bennetta w czasie spotkania z dziennikarzami przyznał, że Putin i Bennett rozmawiali na temat sytuacji na Ukrainie. Rzecznik Kremla nie chciał jednak ujawnić szczegółów tych rozmów.

- Rzeczywiście, Putin i Bennett, kiedy ten ostatni był premierem Izraela, prowadzili bardzo intensywny dialog. Często ze sobą rozmawiali - zarówno bezpośrednio, jak i przez telefon. Rzeczywiście, oprócz kwestii dwustronnych relacji, temat Ukrainy i temat specjalnej operacji wojskowej (tak władze Rosji nazywają wojnę na Ukrainie - red.) pojawiał się na agendzie. Poświęciliśmy godzinę na dyskusje o tym temacie - mówił Pieskow.

Putin i Bennett, kiedy ten ostatni był premierem Izraela, prowadzili bardzo intensywny dialog

Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla

- Ale wiecie, że nie jesteśmy zwolennikami ujawniania szczegółów rozmów między głowami państw. Nie chcemy robić tego nawet teraz, dlatego nie zaprzeczę ani nie potwierdzę tego, co powiedział pan Bennett - dodał.

Bennett odszedł ze stanowiska premiera 1 lipca 2022 roku. Na czele rządu zastąpił go wówczas Jair Lapid. Obecnie premierem Izraela jest Beniamin Netanjahu.