Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 287

Przedstawiciele państw Zachodu twierdzą, że Rosja zużyła znaczną ilość swojej precyzyjnej amunicji w czasie działań wojennych przeciw Ukrainie, a jej przemysł nie jest w stanie uzupełnić opróżnionych magazynów ze względu na zachodnie sankcje, przez które Rosja nie ma dostępu do komponentów niezbędnych przy produkcji niektórych rodzajów uzbrojenia.

Ukraina, dozbrajana przez USA i inne państwa Zachodu, również zużywa amunicję artyleryjską i inne rodzaje amunicji w szybkim tempie.

Armia USA ma plany ewentualnościowe na wypadek potencjalnych konfliktów w różnych częściach świata. Plany te obejmują również szacunki dotyczące ilości niezbędnej amunicji w przypadku takich konfliktów.

Czytaj więcej

Białoruś informuje o planowanych ruchach wojsk

- Prowadzimy badania, analizę obecnie, aby zapewnić, że nasze plany, nasze plany ewentualnościowe, których mamy wiele (...), zawierają właściwe obliczenia, właściwe szacunki - powiedział gen. Milley.

- Zwrócimy się do przemysłu (zbrojeniowego), aby wykonać ewentualne działania korekcyjne... aby upewnić się, że mamy odpowiedni poziom zapasów - dodał. 

Rosja zamawia drony-kamikadze w Iranie

USA uważają, że Rosja zaopatruje się obecnie w amunicję artyleryjską w Korei Północnej, a pozyskane tam zasoby wykorzystuje na Ukrainie.

Rosja zamawia też drony-kamikadze w Iranie, pojawiają się doniesienia, że Moskwa chce pozyskać też od Iranu pociski balistyczne.