Reklama

Rosja: Dlaczego zdymisjonowano dowódcę Centralnego Okręgu Wojskowego?

Think tank z USA, Instytut Studiów nad Wojną (ISW), w swoim najnowszym raporcie pisze o nieoficjalnych doniesieniach na temat dymisji dowódcy Centralnego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, generała Aleksandra Łapina.

Publikacja: 02.11.2022 05:55

Gen. Aleksandr Łapin

Gen. Aleksandr Łapin

Foto: Денис Аверин, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

arb

Gen. Łapin, krytykowany przez frakcję tzw. siłowików, na czele z Ramzanem Kadyrowem i Jewgienijem Prigożynem, miał zostać zastąpiony na stanowisku przez dowódcę 8. Armii Południowego Okręgu Wojskowego, gen. Andrieja Mordwiczewa.

Jak pisze ISW niektórzy blogerzy wojskowi - w tym tacy, którzy pojawiają się na antenie rosyjskiej telewizji państwowej - twierdzą, że gen. Mordiczew zastąpił gen. Łapina na stanowisku, ale rosyjskie Ministerstwo Obrony tego oficjalnie nie potwierdza, nie podając do 1 listopada ani informacji o awansie Mordwiczewa, ani o dymisji Łapina.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Konflikty zbrojne
Izraelskie czołgi wjechały do centrum miasta Gaza. Minister: Gaza płonie
Konflikty zbrojne
Komisja ONZ: Premier Izraela podżegał do ludobójstwa, do którego doszło w Gazie
Konflikty zbrojne
Donald Trump publikuje nagranie z ataku armii USA na łódź przemytników
Konflikty zbrojne
Dmitrij Miedwiediew grozi państwom UE. „Będziemy prześladować bez przedawnienia”
Konflikty zbrojne
Dron nad budynkami rządowymi. Zatrzymano dwóch Białorusinów
Reklama
Reklama