- Dziękuję wszystkim, którzy tu są, za tę pomoc, pomoc dla Ukrainy - mówił Zełenski, łącząc się z uczestnikami wieczoru za pomocą wideołącza. - Wspierajcie Ukrainę, bo Ukraina wspiera cały świat. Walczcie o Ukrainę, bo Ukraina walczy o cały świat – powiedział.

Prezydent Ukrainy zwrócił uwagę, że odkąd 107 dni temu Rosjanie najechali Ukrainę, codziennością jej mieszkańców są ciągle walki, setki zabitych i rannych, miliony ludzi, którzy stracili swoje domy i wymazywane z powierzchni ziemi wsie i miasteczka. - Wszystko to nie jest scenerią hitu kinowego o apokalipsie. To wszystko jest naszą rzeczywistością - zauważył.

W czasie połączenia Zełenski pokazał także zdjęcia i filmy, przedstawiające konsekwencje ataków, dokonanych przez rosyjskie pociski manewrujące - kompletnie zniszczone  szkoły, szpitale, teatry, muzea, całe ulice i dzielnice. - To nie są efekty komputerowe, to wszystko jest naszą rzeczywistością – powiedział.

Jednocześnie Zełenski zapowiedział, że Ukraina zostanie odbudowana, ciała zostaną wyleczone z ran, a dusze – ze strat.

Prezydent Ukrainy przypomniał, że Sean Penn był w Kijowie i widział na własne oczy zło, spowodowane rosyjską agresją. Fundacja CORE aktora pomaga osobom, które znalazły się w obwodzie lwowskim po tym, jak uciekły ze strefy działań wojennych.